Kolejny Polak w elicie! Wyjechał i jest kluczowym piłkarzem. Aż 7 asyst

W przyszłym sezonie w tureckiej Super Lig występować będzie kolejny Polak. Michał Nalepa i jego Giresunspor wywalczyli awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy po zwycięstwie 2:1 nad Tuzlasporem w ostatniej kolejce zmagań w drugiej lidze.

Po 33. kolejkach sytuacja na drugim poziomie rozgrywkowym była niezwykle ciekawa. Po 67 punktów na swoim koncie miały trzy zespoły - Adana Demirspor, Giresunspor i Samsunspor. Kluczowa była zatem ostatnia, 34. seria gier, w której miało się rozstrzygnąć, które drużyny wywalczą awans, a która będzie musiała mierzyć się w play-offach.

Adrian Mierzejewski bohaterem! Kapitalny gol Polaka z doliczonym czasie gry [WIDEO]Adrian Mierzejewski bohaterem meczu! Kapitalny gol Polaka w 99. minucie! [WIDEO]

Michał Nalepa pomaga zespołowi awansować do pierwszej ligi

W niedzielny wieczór Giresunspor z Michałem Nalepą w wyjściowym składzie mierzył się na wyjeździe z Tuzlasporem. Goście wyszli na prowadzenie już w 5. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Eren Tozlu, a asystę zanotował polski pomocnik. 10 minut później gospodarze wyrównali, jednak ostatnie słowo należało do gości - w 20. minucie gola na 2:1 strzelił Ibrahima Balde.

Michał Nalepa spędził na boisku 78 minut. Były pomocnik Arki Gdynia przyczynił się w ten sposób do awansu Giresunsporu do tureckiej Super Lig. Dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich, jego drużyna wyprzedziła Samsunspor, który również wygrał swoje spotkanie.

Sezon życia Świderskiego: Chyba nikt się nie spodziewał, że to będę ja, a nie Arek MilikSezon życia Świderskiego: Chyba nikt się nie spodziewał, że to będę ja, a nie Arek Milik

Dla Michała Nalepy było to już 26 spotkanie w tym sezonie na poziomie drugiej ligi tureckiej. W meczach tych 26-letni pomocnik strzelił łącznie dwie bramki i zanotował siedem asyst.