Kolejny Polak w elicie! Wyjechał i jest kluczowym piłkarzem. Aż 7 asyst

W przyszłym sezonie w tureckiej Super Lig występować będzie kolejny Polak. Michał Nalepa i jego Giresunspor wywalczyli awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy po zwycięstwie 2:1 nad Tuzlasporem w ostatniej kolejce zmagań w drugiej lidze.

Po 33. kolejkach sytuacja na drugim poziomie rozgrywkowym była niezwykle ciekawa. Po 67 punktów na swoim koncie miały trzy zespoły - Adana Demirspor, Giresunspor i Samsunspor. Kluczowa była zatem ostatnia, 34. seria gier, w której miało się rozstrzygnąć, które drużyny wywalczą awans, a która będzie musiała mierzyć się w play-offach.

Michał Nalepa pomaga zespołowi awansować do pierwszej ligi

W niedzielny wieczór Giresunspor z Michałem Nalepą w wyjściowym składzie mierzył się na wyjeździe z Tuzlasporem. Goście wyszli na prowadzenie już w 5. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Eren Tozlu, a asystę zanotował polski pomocnik. 10 minut później gospodarze wyrównali, jednak ostatnie słowo należało do gości - w 20. minucie gola na 2:1 strzelił Ibrahima Balde.

Michał Nalepa spędził na boisku 78 minut. Były pomocnik Arki Gdynia przyczynił się w ten sposób do awansu Giresunsporu do tureckiej Super Lig. Dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich, jego drużyna wyprzedziła Samsunspor, który również wygrał swoje spotkanie.

Dla Michała Nalepy było to już 26 spotkanie w tym sezonie na poziomie drugiej ligi tureckiej. W meczach tych 26-letni pomocnik strzelił łącznie dwie bramki i zanotował siedem asyst.