Wieczysta się nie zatrzymuje i chce kolejnych dwóch piłkarzy z ekstraklasy

Wieczysta Kraków szuka kolejnych wzmocnień. Krakowski klub z klasy okręgowej wziął na celownik piłkarzy z Ekstraklasy - Łukasza Burligę i Sebastiana Bergiera.

Wieczysta Kraków to fenomen na piłkarskiej mapie Polski. Krakowski zespół buduje swoją pozycję i już teraz jest o nim w mediach bardzo głośno. Głównie za sprawą piłkarzy, którzy tam grają. Liderem zespołu jest Sławomir Peszko, zawodnik z bogatą przeszłością w Ekstraklasie i reprezentacji Polski. Innym znanym zawodnikiem jest Radosław Majewski, były piłkarz m.in. Lecha Poznań. Wieczysta ma w swoich szeregach również innych piłkarzy z przeszłością w wyższych ligach.

Zobacz wideo "Gwiazdy tu jeszcze przyjdą i to dobre". Kulisy meczu Wieczystej Kraków

Aktualnie Wieczysta Kraków gra w krakowskiej lidze okręgowej, na szóstym szczeblu rozgrywek w Polsce. Bogaty właściciel klubu, Wojciech Kwiecień, ma rzecz jasna apetyt na więcej. Klub szuka piłkarzy, którzy mają pomóc mu w błyskawicznych awansach do kolejnych lig.

Licznik rekordu Roberta LewandowskiegoW centrum Warszawy pobiliśmy rekord z Lewandowskim! Sport.pl śledził pogoń za rekordem Gerda Muellera

Wieczysta chce piłkarzy z Ekstraklasy. Kolejny były wiślak na celowniku

Kilkanaście dni temu media informowały, że na celowniku Wieczystej znalazł się piłkarz Wisły Kraków, Łukasz Burliga. Prawy obrońca jest podstawowym zawodnikiem 13-krotnego mistrza Polski. Po sezonie wygasa mu jednak umowa i wygląda na to, że Wisła nie będzie zainteresowana jej przedłużeniem. "Kolejnym przystankiem w karierze Burligi ma być właśnie Wieczysta. Na pewno byłby to zaskakujący transfer, bo przecież zawodnik, który za kilka dni kończy 33-lata, jest podstawowym piłkarzem Wisły. Czy piłkarz da się skusić Wieczystej? O tym zdecydują najbliższe tygodnie, bo znany z bezkompromisowej gry obrońca będzie też pewnie miał inne oferty" – napisał dziennik "Sport".

Wieczysta celuje także w młodszych, bardziej przyszłościowych piłkarzy. Kolejnym wzmocnieniem krakowskiej drużyny może być piłkarz Śląska Wrocław, 21-letni Sebastian Bergier. Ma on już za sobą 22 występy w Ekstraklasie. W ostatnim czasie gra jednak tylko w II-ligowych rezerwach. "Trener Wieczystej Przemysław Cecherz nieoficjalnie obserwował Sebastiana Bergiera. 21-letni napastnik ma już na swoim koncie w tym sezonie w II lidze 18 bramek dla Śląska. W pierwszym zespole wrocławian nie dostaje szans" – napisał "Sport".

Specjalny trening pod Lewandowskiego. Bayern mobilizuje się dla Polaka i jego rekorduSpecjalny trening pod Lewandowskiego. Bayern mobilizuje się dla Polaka i jego rekordu

Wieczysta Kraków aktualnie demoluje swoją ligę. Po 16 meczach zespół ma komplet 48 punktów. Stracił tylko 6 goli, za to strzelił aż 135.

Więcej o: