Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Koniec legendy za mikrofonem? Andrzej Strejlau kończy z komentowaniem

Andrzej Strejlau ma wkrótce skończyć karierę komentatora sportowego. Wyznał to w rozmowie z Interią. - Kiedyś trzeba skończyć - mówi były selekcjoner reprezentacji Polski. Euro 2020 ma być jego ostatnim turniejem w roli komentatora.

Andrzej Strejlau pierwszy raz pojawił się w telewizji w roli komentatora w 1992 roku podczas mistrzostw Europy w Szwecji. Wtedy jeszcze był czynnym trenerem, karierę trenerską zakończył bowiem w 1998 roku. Strejlau pojawił się praktycznie we wszystkich największych stacjach telewizyjnych – Eurosport, Canal +, Polsat Sport, a także TVP, z którym jest obecnie związany. Komentuje głównie mecze Ekstraklasy i II ligi.

Zobacz wideo Andrzej Strejlau w "Wilkowicz Sam na Sam": Nieraz się położę późno w nocy, coś mi się przypomina z meczu, i muszę zapisać

Euro 2020 ostatnią imprezą Andrzeja Strejlaua. "Kiedyś trzeba skończyć"

Były trener przygotowuje się już do kolejnego wzywania, którym będzie skomentowanie meczów podczas zbliżającego się wielkimi krokami Euro 2020. Jak się okazuje, to może być ostatnia okazja, kiedy usłyszymy komentarz Strejlaua. Były trener w rozmowie z Interią zapowiada, że to będzie jego ostatnia impreza, w czasie której zasiądzie za mikrofonem.

Puchar Włoch tylko dla klubów z Serie A i Serie BWielka burza we Włoszech po zmianie formatu rozgrywek. Nowa Superliga. "Ile obłudy"

- Jestem teraz mocno zajęty. Intensywnie przygotowuję się do pracy podczas zbliżających się mistrzostw Europy. Jest co robić, bo piłka nożna cały czas się zmienia. To będzie najprawdopodobniej moja ostatnia wielka piłkarska impreza w roli komentatora. Kiedyś przecież trzeba skończyć – powiedział Strejlau.

Wiele wskazuje więc na to, że Strejlaua nie zobaczymy już w roli komentatora po Euro. To może nie być jedyna legenda, która rozstanie się z widzami. Niewykluczone, że Euro 2020 będzie także ostatnią imprezą Dariusza Szpakowskiego w roli komentatora. W listopadzie 2019 roku w rozmowie z Romanem Kołtoniem Szpakowski przyznał, że raczej nie skomentuje już mundialu w Katarze w 2022 roku. Również wtedy, w rozmowie z "Weszło", dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, zapowiedział: "Dariusz Szpakowski na pewno skomentuje Euro 2020, a po turnieju usiądziemy i bardzo szczerze porozmawiamy. Będę namawiał Darka, by skończył na szczycie, a jego pożegnanie przypominało pożegnanie Adama Małysza w Planicy".

Pierwszy dzień lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Toruniu - Marcin Lewandowski . W piątek rozdanych zostanie sześć kompletów medaliLewandowskiemu brat już nie pomoże. "To musiało się tak skończyć"