Nie żyje Andrzej Możejko, legenda Widzewa. Boniek: Wielka strata

- Zmarł Andrzej Możejko, legenda Widzewa Łódź - poinformował w mediach społecznościowych łódzki klub. Dwukrotny mistrz Polski, który z Widzewem grał w europejskich pucharach, miał 72 lata.
Zobacz wideo Legię czeka rewolucja kadrowa? Michniewicz ujawnia, gdzie jego zespół potrzebuje wzmocnień

- Dotarła do nas tragiczna informacja. Zmarł Andrzej Możejko, legenda Widzewa Łódź. Dwukrotny mistrz Polski, charakterny piłkarz i dobry kolega. Zawodnik Wielkiego Widzewa, który przebył z nim drogę od 3. ligi do europejskich pucharów. Cześć jego pamięci! - poinformował Widzew Łódź na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

Mateusz Lis uratował Wisłę Kraków przed porażką z Legią w WarszawieMateusz Lis uratował Wisłę Kraków przed porażką z Legią w Warszawie

Nie żyje Andrzej Możejko, legenda Widzewa Łódź

Andrzej Możejko występował w Widzewie przez 11 lat (w latach 1971-1982). Legendarny obrońca w tym czasie awansował z łódzkim klubem z III ligi do najwyższej klasy rozgrywkowej i zdobył dwa tytuły mistrza Polski. Występował także w europejskich pucharach, gdy Widzew mierzył się z Juventusem, Manchesterem United czy PSV Eindhoven.

Brawa i szacunek dla Legii. Rywale wcale nie musieli tego robić [WIDEO]Brawa i szacunek dla Legii. Rywale wcale nie musieli tego robić [WIDEO]

Hołd Andrzejowi Możejko złożył także Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej występował w Widzewie razem z legendarnym obrońcą. - Niedawno składałem Andrzejowi urodzinowe życzenia. Dzisiaj niestety, kolejny piłkarz Wielkiego Widzewa odszedł na zawsze - Andrzej Możejko. Wielka strata. Odpoczywaj w spokoju - napisał Boniek.

Więcej o: