Jest odpowiedź FIFA na Superligę. Jeden z członków ujawnia. "Wielkie wyzwanie"

- Trwają prace nad tym, aby zorganizować Ligę Światową, która pozwoli trzem lub czterem zespołom z Afryki zmierzyć się z Liverpoolem i najlepszymi drużynami - powiedział Hany Abo Rida, członek rady FIFA, w wywiadzie dla egipskiej telewizji.

W kwietniu 12 klubów europejskich, z Realem Madryt oraz Juventusem na czele ogłosiło dołączenie do rozgrywek Superligi. Plany jednak szybko uległy zmianie, ponieważ kilkanaście godzin po jej ogłoszeniu z udziału zrezygnowały kluby angielskie. Podobnie uczyniły zespoły z Włoch oraz Atletico Madryt. FIFA planuje stworzyć alternatywę dla nowych rozgrywek, o czym poinformował jeden z członków rady.

Zobacz wideo Krótki sen o Superlidze. "Ten projekt skompromitował dwanaście klubów"

Do 2023 roku może powstać alternatywa dla Superligi. Zrzeszałaby ona zwycięzców lig ze wszystkich kontynentów

Członek rady nadzorczej FIFA, Hany Abo Rida, powiedział w wywiadzie dla egipskiej telewizji, że federacja ma zamiar zorganizować rozgrywki Ligi Światowej. Miałaby ona zrzeszać najlepsze drużyny ze wszystkich kontynentów. – FIFA i Afrykańska Federacja Piłki Nożnej (CAF) pracuje z konfederacjami z pozostałych kontynentów, aby zorganizować Ligę Światową. Ona pozwoli trzem lub czterem drużynom afrykańskim zagrać z Liverpoolem i innymi najlepszymi drużynami. To wielkie wyzwanie, które mamy w planach stworzyć w ciągu dwóch najbliższych lat – powiedział Abo Rida.

Egipcjanin był prezesem rodzimej federacji piłkarskiej, natomiast po odpadnięciu reprezentacji w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki w 2019 roku nieoczekiwanie zrezygnował. 67-latek jest także członkiem Komitetu Wykonawczego afrykańskiej federacji.

Hany Abo Rida potwierdza: Najbliższy Puchar Narodów Afryki bez zmian

- Potwierdzam, że te rozgrywki odbędą się zgodnie z planem w styczniu przyszłego roku w Kamerunie. Trwają prace nad rozwojem infrastruktury. Ten turniej jest bardzo ważny dla wszystkich krajów w nim występujących – skwitował.

Więcej o: