Raport medyczny ws. śmierci Maradony jest jednoznaczny. Możliwe postawienie zarzutów

Czy można było uniknąć śmierci Diego Armando Maradony? Lekarze mogą zostać "oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci" - czytamy w "La Gazzetta dello Sport". Dziennikarze dotarli do raportu medycznego, który zawiera najnowsze informacje w tej sprawie.

Kilka tygodni temu ujawniono wiadomości, które wysyłali lekarze 60-latka, Augustina Cosachov i Leopoldo Luque. Ten drugi jest oskarżany przez rodzinę o liczne zaniedbania i przyczynienie się do śmierci legendy piłki nożnej, a sprawą zajmuje się prokuratura. "Wydaje się, że doszło do zatrzymania akcji serca. Jeśli tak się stało, to grubas obsrał się i nie żyje" - napisał o Maradonie neurochirurg Leopoldo Luque, o czym informowaliśmy TUTAJ>>>.

Według "La Gazzetta dello Sport" zarówno Luque, jak i psychiatra Cosachov mogą być oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci. Sąd wciąż czeka m.in. na wyniki badań ekspertów, którzy sprawdzają raport medyczny Diego Maradony

Zobacz wideo Jan Tomaszewski wspomina Diego Maradonę: "Geniusz i fenomen. Myślał, że poza boiskiem też jest boski"

Diego Maradona zmarł przez nieodpowiedzialność lekarzy? Co przedstawia najnowszy raport?

We wtorek prokurator John Broydar otrzymał raport specjalnej komisji powołanej przez sąd, w którym uwzględniono wszystkie nieścisłości związane z opieką nad Diego Maradoną. Według gazety zaczyna się on od potwierdzenia przyczyny zgonu. W sprawozdaniu znalazły się jednak informacje o "sytuacji całkowicie wymykającej się spod kontroli" czy "całkowitym braku wymaganego minimalnego wyposażenia [medycznego]", stwierdzono także "brak opieki medycznej w ostatnich dniach życia Maradony".   

Eksperci ujawnili także postawy "godne potępienia i sprzeczne z etyką zawodową". Wśród nich wymienia m.in. brak zapewnienia odpowiednich warunków hospitalizacji, w jakich znajdował się Argentyńczyk w dniu 18 listopada.

Eksperci ujawniają szczegóły ws. śmierci Maradony! "Objawy zostały celowo zignorowane"

W jakim stanie był 60-latek według komisji? "Objawy jednoznacznie związane z ciężką niewydolnością serca i obecnością obrzęku płuc (w tym podwyższona retencja wody, zasinienie kończyn dolnych oraz obrzęk twarzy i kończyn) zostały celowo zignorowane pomimo wielokrotnych zgłoszeń i obaw wyrażanych przez osoby, które odwiedzały Maradonę w tych dniach" - opisano. 

Dlatego, jak podaje "La Gazzetta dello Sport", oskarżenie neurochirurga i psychiatry "wydaje się oczywiste". Dodatkowo gazeta informuje, że śledztwo może się nie zatrzymać wyłącznie na tej dwójce. Wśród pozostałych osób wymienia się psychologa "Charly'ego", zespół pielęgniarek pracujących w domu Maradony, koordynatora ubezpieczenia medycznego oraz prawnika Matiasa Morlę. Dalszy plan działań śledczych jest uzależniony od analiz, które otrzyma sąd. Kolejne kroki w sprawie zostaną podjęte prawdopodobnie w połowie maja. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA