Debiutant z kadry Sousy popisał się ładnym golem w lidze rosyjskiej! Co za strzał [WIDEO]

Rafał Augustyniak, reprezentant Polski, strzelił ładnego gola w lidze rosyjskiej. Jego Urał Jekaterynburg zremisował 1:1 z Akhmatem Grozny.

Akhmat Grozny objął prowadzenie już w 11. minucie, gdy bramkę zdobył Lechii Sadulaev. Dla 21-letniego Rosjanina była to pierwsza bramka w lidze rosyjskiej. Pomocnik zarazem stał się najmłodszym piłkarzem swojej drużyny, który strzelił gola w lidze. Urał Jekaterynburg wyrównał dopiero po przerwie. Ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Rafał Augustyniak. Dla 27-letniego Polaka była to piąta bramka w sezonie.

Przemysław FrankowskiPolski piłkarz czeka na telefon od Sousy. "Odnalazłbym się w tym systemie"

Później nie padła już żadna bramka. Liderem tabeli jest Zenit Petersburg. Urał zajmuje dopiero 12. miejsce, zaś Akhmat jest 10.

Ryan Giggs usłyszał poważne zarzuty! Potężne problemy selekcjoneraRyan Giggs usłyszał poważne zarzuty! Potężne problemy selekcjonera

Augustyniak zmieni klub?

W marcu Augustyniak otrzymał debiutanckie powołanie do reprezentacji Polski prowadzonej przez Paulo Sousę. Premierowy występ zanotował na Wembley, pojawiając się na murawie na ostatnie 14 minut. W ostatniej minucie pomocnik miał świetną okazję do wyrównania, ale ostatecznie Polska przegrała 1:2. Augustyniak jest defensywnym pomocnikiem. Może również występować na pozycji środkowego obrońcy. W przeszłości grał m.in. w Miedzi Legnica i Jagiellonii Białystok. Niewykluczone, że latem zmieni klub. Polaka chętnie ściągnie Pakhtakor Tashkent z Uzbekistanu.