Ujawniono, ile Zbigniew Boniek będzie zarabiał w nowej funkcji. "Wielkie docenienie"

Portal usatoday.com ujawnił zarobki najważniejszych działaczy UEFA. Nowy wiceprezydent federacji Zbigniew Boniek może liczyć na ponad milion złotych rocznie.

W ubiegły wtorek w szwajcarskim Montreux zebrał się Kongres UEFA, który zrzesza prezesów i sekretarzy generalnych z 55 europejskich federacji piłkarskich. Głównym punktem obrad były wybory na najważniejsze stanowiska w UEFA. Naszymi przedstawicielami byli prezes PZPN Zbigniew Boniek i sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. Boniek został wybrany na drugą kadencję do Komitetu Wykonawczego, a następnie powołano go na stanowisko wiceprezydenta UEFA. 

Zobacz wideo Dlaczego awans na mistrzostwa świata jest tak ważny? To wielkie pieniądze [Studio Biznes}

Zbigniew Boniek nowym wiceprezydentem UEFA. Może liczyć na spore zarobki. 

- Prezes PZPN Zbigniew Boniek został wybrany wiceprezydentem UEFA na 4-letnią kadencję! Jest to wielkie, indywidualne docenienie dotychczasowej działalności jako członka Komitetu Wykonawczego UEFA oraz jako Prezesa PZPN - napisał na Twitterze Maciej Sawicki, ogłaszając sukces prezesa. Boniek jest pierwszy Polakiem w historii, który będzie na tak wysokim stanowisku w europejskiej federacji. Oprócz wielkiego wyróżnienia na nowego wiceprezydenta czekają także spore zarobki.

Portal usatoday.com opublikował raport dotyczący wynagrodzeń najważniejszych działaczy UEFA. Z jego treści wynika, że w 2018 roku wiceprezydenci federacji zarabiali 250 tysięcy euro rocznie, czyli około 1,1 miliona złotych. Oczywiście nie uwzględniono w tym bonusów, na które mogą liczyć działacze. Zarobki Bońka nie będą mogły się jednak równać z zarobkami prezydenta UEFA. Aleksander Ceferin zarabia rocznie 1,3 miliona euro, czyli około 6 milionów złotych.

Więcej o: