Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Kompromitacja futbolu", "Superśmieszne". Światowe media nie mają litości

Kolejny dzień z rzędu okładki wielu światowych mediów skupiły się na Superlidze. Coraz bliższy upadek idei organizacji nowych rozgrywek sprawił, że działania pomysłodawców koncepcji zostały określone jako "kompromitujące", a same kluby zostały "zawstydzone przez kibiców, zawodników i polityków".

Superliga od samego początku wzbudzała sporo kontrowersji. Po głośnych zapowiedziach większość klubów-organizatorów wycofała się z udziału w rozgrywkach. Stosowne oświadczenia wydały wszystkie angielskie kluby (Manchester United, Manchester City, Chelsea, Tottenham Hotspur, Arsenal i Liverpool FC), a także Inter i Milan. Nad rezygnacją zastanawiają się również Atletico Madryt i FC Barcelona.

Liverpool już traci na Superlidze. Sponsor zrywa współpracę z klubemLiverpool już traci na Superlidze. Sponsor zrywa współpracę z klubem

"Brexit", czyli komentarze po rezygnacji angielskich klubów

Światowe media nie pozostały obojętne wobec wydarzeń z ostatnich kilkudziesięciu godzin. Hiszpański dziennik "Marca" zatytułował wtorkowe wydanie "Superśmieszne", zaś całą sprawę podsumował stwierdzeniem, że "projekt prowadzony przez Florentino Pereza zawiódł w ciągu 48 godzin". "Presja angielskich kibiców, krzyczących piłka nożna należy do ludu, powala Superligę. Manchester City, Liverpool FC, Chelsea FC, Manchester United, Tottenham Hotspur i Arsenal FC opuszczają grupę. Bayern i PSG również odmówili" - pisze dalej dziennik.

Decyzję o wycofaniu się z Superligi wszystkich angielskich klubów hiszpańskie "Mundo Deportivo" opisało jako "brexit". "Angielskie kluby z Manchesterem City na czele wycofują się i demontują projekt Florentino Pereza. Nadzwyczajne posiedzenie 12 drużyn zakończyło się bez porozumienia, a rozgrywki wydają się być bliskie uśmiercenia" - czytamy na okładce, na której znajduje się również piłkarz Leeds przed meczem z Liverpoolem w koszulce z napisem "piłka nożna jest dla fanów".

Zobacz wideo Ogromne zamieszanie wokół Superligi. Gościem Dominika Wardzichowskiego był Grzegorz Kita

"Perez i Agnelli są w izolacji"

Temat Superligi pojawił się także na okładkach brytyjskich dzienników. "Daily Mail" skomentował całą sprawę stwierdzeniem, że "zawstydzeni przez kibiców, zawodników i polityków piłkarscy giganci poddają się rebeliantom". "Chciwi szefowie futbolu zostali ostatniej nocy zmuszeni do porzucenia planów swojej ligi po tym, jak fani zwrócili się przeciwko nim" - dodano.

"The Times" również napisał, że "Chelsea i Manchester City wycofują się, wiceprezes Manchesteru United odchodzi, a rozgrywki są na krawędzi upadku". Na okładce jednego z najważniejszych brytyjskich dzienników pojawiło się zdjęcie z protestów kibiców przed Stamford Bridge. Na pierwszym planie widnieje były piłkarz Chelsea, Petr Cech.

Flirtowali z Superligą, ale ostatecznie są największymi zwycięzcami jej upadkuFlirtowali z Superligą, ale ostatecznie są największymi zwycięzcami jej upadku

Włoska "La Gazzetta dello Sport" opisała ostatnie wydarzenia jako "superucieczkę". Dodatkowo na okładce napisano, że "sześć angielskich klubów przeszło już na emeryturę" a "plan dwunastki się rozpada". Wspomniano również, że FC Barcelona planuje zapytać swoich kibiców o zdanie na temat Superligi, natomiast Florentino Perez i Andrea Agnelli, czyli pomysłodawcy rozgrywek są obecnie "w izolacji".