Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek wiceprezydentem UEFA! Wielkie wyróżnienie Polaka

Zbigniew Boniek został wiceprezydentem UEFA. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wcześniej został wybrany do Komitetu Wykonawczego UEFA na wtorkowym Kongresie UEFA w szwajcarskim Montreux.

Wczesnym popołudniem UEFA poinformowała o wyborze członków Komitetu Wykonawczego UEFA. Odpowiadają oni za wszystkie strategiczne decyzje federacji. Po raz drugi z rzędu w tym gronie znalazł się Zbigniew Boniek. Wcześniej na to stanowisko został wybrany w 2017 roku. Jego kadencja potrwa cztery lata. Prezes PZPN został drugim w historii Polakiem wybranym do tego grona. W latach 1956-64 i 1966-68 funkcję taką pełnił Leszek Rylski.

Zobacz wideo Boniek o zwolnieniu Brzęczka: Moje i jego nastawienie było zupełnie inne

- Jeżeli jesteście zgodni i chcielibyście dalej mieć swojego przedstawiciela w Komitecie Wykonawczym, to ja jestem absolutnie gotowy, aby ubiegać się o reelekcję. Sądzę, że polskiej piłce to nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie, bardzo pomoże. Chodzi o to, aby przedstawiciel naszego futbolu wciąż był we władzach UEFA – mówił w listopadzie na zjeździe PZPN Zbigniew Boniek.

Benoit Paire podczas turnieju w Buenos AiresBenoit Paire wywołał kolejny skandal. "Gra w tenisa staje się bezsensownym zawodem"

Zbigniew Boniek wiceprezydentem UEFA. "Wielkie docenienie"

Teraz Zbigniewa Bońka spotkał jeszcze większy zaszczyt. Jak poinformował na Twitterze sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki, Boniek został wybrany wiceprezydentem UEFA. - Jest to wielkie, indywidualne docenienie dotychczasowej działalności jako członka Komitetu Wykonawczego UEFA oraz jako Prezesa PZPN – napisał Sawicki. Nigdy wcześniej żaden Polak nie piastował tak wysokiego stanowiska w piłkarskich strukturach. W tym przypadku również kadencja będzie wynosiła 4 lata.

W sierpniu odbędą się wybory na prezesa PZPN-u. Zbigniew Boniek będzie musiał ustąpić ze stanowiska, ponieważ nie może ubiegać się o fotel prezesa po raz trzeci. Jego druga kadencja została wydłużona na skutek pandemii koronawirusa.

WolverhaptonWolverhampton ogłosił się mistrzem Anglii. Reakcja na utworzenie Superligi