Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek został wybrany do komitetu wykonawczego UEFA. Druga kadencja

Zbigniew Boniek został wybrany na drugą kadencję komitetu wykonawczego UEFA. Decyzja zapadła podczas kongresu, który odbywa się w szwajcarskim Montreaux.

Na pierwszą kadencję do komitetu wykonawczego UEFA Zbigniew Boniek został wybrany w 2017 roku. Obecny prezes PZPN został drugim w historii Polakiem wybranym do tego grona. W latach 1956-64 i 1966-68 funkcję taką pełnił Leszek Rylski. Później do komitetu nie dostali się ani Michał Listkiewicz, ani Grzegorz Lato.

Zobacz wideo Powstała Superliga, w tle konflikt interesów. "UEFA ma problem z tym, że kluby chcą zarabiać pieniądze bez niej"

Członkowie komitetu wykonawczego UEFA odpowiadają za wszystkie strategiczne decyzje federacji. To właśnie ten komitet przyznał Polsce i Ukrainie prawo do organizacji EURO 2012, finału Ligi Europy w Warszawie i Gdańsku czy Mistrzostw Europy do lat 21. 

Boniek w komitecie wykonawczym UEFA

Boniek wraz z siedmioma innymi członkami został wybrany na kolejną, czteroletnią kadencję.

- Wydaje mi się, że szanują mnie tam, respektują. Podobnie jak moje postulaty, nawet te dotyczące Ligi Narodów, której najwyższą dywizję poszerzono po pierwszej edycji - powiedział Zbigniew Boniek w listopadzie podczas zjazdu PZPN.

Nagły wstrząs! Chelsea i Manchester City mogą wycofać się z SuperligiNagły wstrząs! Chelsea i Manchester City mogą wycofać się z Superligi

- Dlatego podjąłem decyzję, że jeżeli jesteście zgodni i chcielibyście dalej mieć swojego przedstawiciela w Komitecie Wykonawczym, to ja jestem absolutnie gotowy, aby ubiegać się o reelekcję. Sądzę, że polskiej piłce to nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie, bardzo pomoże. Chodzi o to, aby przedstawiciel naszego futbolu wciąż był we władzach UEFA - dodał, a jego wniosek został przyjęty przez aklamację.