Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ruch Chorzów zmienił herb. 101 lat od założenia klubu. "Nowa era"

"Mija 101 lat od założenia naszego ukochanego Ruchu! W historii legendy rozpoczyna się nowa era, a jej symbolem jest nowy herb klubu!" - oświadczył Ruch Chorzów.

Ruch Chorzów to legendarny klub. Założony 20 kwietnia 1920 roku. W ciągu stu jeden lat 14-razy zdobył mistrzostwo Polski. W latach 70. udało mu się nawet dojść do ćwierćfinału Pucharu Europy. Ostatnie lata nie są jednak dobre, bo przez kłopoty finansowe spadł do III ligi (czwarty poziom rozgrywkowy). Śląski klub choć jest bardzo zasłużony, to idzie z duchem czasów. Tak jak wielkie kluby Europy (np. Juventus i Inter) zmienia swój herb!

Zobacz wideo Superliga to cios w Bayern Monachium, który radzi sobie finansowo. "Mogą się skazać na peryferie futbolu"

- To dla mnie ogromny zaszczyt i duże wyróżnienie! Co do procesu projektowania, to bardzo mi zależało, aby to był lifting najbardziej akceptowalnej wersji herbu wśród kibiców, a także, aby każdy element znaku był odpowiednio dopracowany. Wszak nie jest to logo firmy dla 100 osób. Herb ten będzie oglądało tysiące ludzi. Musiał więc nawiązywać do lat poprzednich, ale być odpowiednio oszlifowany w detalach. Dla postronnego odbiorcy zmiany mogą wydawać się praktycznie nie zauważalne, jednak jest ich całkiem sporo - mówi Karol Gwóźdź, autor projektu.

 

Sekcja Piłkarska 85Przewrót w europejskim futbolu. "Koniec piłki nożnej, jaką znamy" [SEKCJA PIŁKARSKA #85]

I dodaje: - Trójkąt Reuleaux jest wreszcie skorygowany i dopracowany co do milimetra, dodałem także bardzo często występujące w latach powojennych podwójne obramowanie separujące od tła, które dziś z powodzeniem jest stosowane przez wiele klubów na całym świecie. Dzięki temu zabiegowi, herb nie będzie się już zlewać z tłem o tym samym kolorze, np. na niebieskiej koszulce, banerze, flagach itd. Obramowania te będą bardzo często zbawieniem w wielu sytuacjach oraz w minimalistyczny sposób podkreślą estetykę herbu.

Ruch CHorzówRuch CHorzów http://www.ruchchorzow.com.pl/

Ruch pnie się górę

Ruch Chorzów jest na dobrej drodzy do awansu. Na razie zajmuje pierwsze miejsce w III lidze. W 25 spotkaniach uzbierał 65 punktów, czyli o dziesięć więcej niż Polonia Bytom, która jest druga, ale ma zaległy mecz.

14.04.2021 Liverpool. Zawodnicy podczas meczu Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Liverpool FC i Real Madryt.Jest pierwszy termin startu Superligi! Zdecydowanie szybciej niż ktokolwiek przypuszczał