Wielkie problemy Davida Beckhama. Jego klub złamał przepisy przy transferze gwiazdy

Włodarze ligi MLS stwierdzili, że należący do Davida Beckhama klub Inter Miami naruszył zasady rozgrywek dotyczące wynagrodzeń dla piłkarzy. Problem dotyczy francuskiego pomocnika, Blaise'a Matuidiego, który trafił do Stanów Zjednoczonych z Juventusu.

Blaise Matuidi zasilił szeregi Interu Miami w sierpniu 2020 roku, dołączając do niego na zasadzie wolnego transferu. Miesiąc później tą samą drogą poszedł Gonzalo Higuain. Obaj zawodnicy mieli stanowić o sile projektu zapoczątkowanego przez Davida Beckhama.

Oficjalnie: Beckham ściągnął do swojego klubu byłego piłkarza ArsenaluOficjalnie: Beckham ściągnął do swojego klubu byłego piłkarza Arsenalu

Inter Miami w oczekiwaniu na sankcje

Drużyna prowadzona przez Phila Neville'a przygotowuje się obecnie do inauguracji kolejnego sezonu MLS. Włodarze amerykańskiej ligi dowiedli jednak, że klub złamał zasady dotyczące sprowadzania nowych zawodników i oferowanego im wynagrodzenia.

W specjalnym oświadczeniu cytowanym przez dziennik "AS", przedstawiciele MLS wskazali, że "Inter Miami nie przestrzegał harmonogramu i zasad budżetowych w 2020 roku". W najbliższych dniach ma zostać przeprowadzone dochodzenie, które ma pozwolić na wyjaśnienie sprawy i nałożenie na klub ewentualnych sankcji.

Zobacz wideo W Kielcach wystartowały Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie. "Walczą o swoje marzenia"

Problemy z transferem 21-letniego Argentyńczyka

Złamanie przepisów przez Inter Miami dotyczyło również 21-letniego Argentyńczyka, Matiasa Pellegriniego. W jego przypadku jednak udało się znaleźć rozwiązanie - skrzydłowy został wypożyczony na pół roku do występującej na poziomie USL League One drużyny Fort Lauderdale CF. Oznacza to, że 21-latek do końca 2020 roku nie będzie mógł reprezentować barw klubu z Miami.

twitter.com/English_AS"Najlepiej rozumiałem Messiego i Ronaldo". Higuain jest szczęśliwy, że opuścił Europę

Należący do Davida Beckhama Inter Miami zakończył swój pierwszy sezon w rozgrywkach MLS w Konferencji Wschodniej na 10. miejscu. W niedzielę z kolei zainaugurowany zostanie nowy sezon. Klub Davida Beckhama zmierzy się w pierwszej kolejce z Los Angeles Galaxy.

Więcej o: