Mayorga domaga się kolejnych setek tysięcy dolarów od Ronaldo. Lista 16 lekarzy

Kathryn Mayorga, która w 2018 roku oskarżyła Cristiano Ronaldo o gwałt w pokoju hotelowym w Las Vegas w 2009 roku, domaga się 210 tysięcy dolarów od Portugalczyka. Utrzymuje, żeby była niezdolna do podpisania ugody, na mocy której otrzymała 375 tysięcy dolarów w zamian za milczenie. Jak donosi "The Sun", jej prawnicy w ostatnich dniach chcieli przesłuchać Portugalczyka.

W 2018 roku była modelka, Kathryn Mayorga, oskarżyła Cristiano Ronaldo o gwałt. Miało do niego dojść 13 czerwca 2009 roku w Las Vegas. Piłkarz miał zaprosić dziewczynę do pokoju hotelowego, a następnie zgwałcić. W 2010 roku za milczenie Mayorga miała otrzymać 375 tysięcy dolarów od Ronaldo. Ostatecznie piłkarz, który od początku zaprzeczał wersji kobiety, nie usłyszał żadnych zarzutów. W lipcu 2019 roku prokurator umorzył postępowanie z powodu braku wystarczających dowodów.

Zobacz wideo Cristiano Ronaldo strzelił hat-tricka w 32 minuty i odpowiedział krytykom [ELEVEN SPORTS]

Ciąg dalszy sprawy Ronaldo i Mayorgi. Kobieta domaga się odszkodowania

Mayorga pozwała więc Ronaldo w powództwa cywilnego. Chodziło o umowę, którą kobieta podpisała i na mocy której otrzymała pieniądze w zamian za milczenie. Argumentem prawników kobiety był jej stan psychiczny. Była rzekomo tak zrozpaczona, że nie miała zdolności prawnej do podpisania umowy o zachowaniu poufności. "The Sun" podaje, że jej prawnicy dysponują listą 16 lekarzy, ekspertów i doradców psychologicznych, którzy mogą potwierdzić, że Mayorga była mentalnie niezdolna do podpisania umowy. Teraz domaga się ona odszkodowania w wysokości 210 tysięcy dolarów.

Zachód słońca nad Masywem Annapurny. Po kolei od lewej:  Machchapuchchre/ Fishtail, Annapurna i Himchuli Peaks, widok od strony Sarangkot, Pokhara, Nepal.Polacy gotowi do ataku szczytowego na Annapurnie! Akcja się powiodła

Jak informuje "The Sun", powołując się na dokumenty, do których dotarli dziennikarze, prawnicy Mayorgi w marcu i kwietniu tego roku wielokrotnie prosili o możliwość przesłuchania Cristiano Ronaldo i jego agenta, Jorge Mendesa. Adwokat piłkarza, Kendelee Works, odrzuciła prośbę argumentując, że jest to "całkowicie nieistotne na tym etapie postępowania". Nie złożono jak dotychczas żadnego formalnego wniosku o złożenie zeznań.

Obóz Ronaldo złożył wniosek o objęcie ochroną dokumentów dotyczących całej sprawy, w tym ugody zawartej pomiędzy obiema stronami w 2010 roku. Wcześniej prawnicy Portugalczyka zgodzili się pozostawić w tajemnicy szczegóły dotyczące zdrowia psychicznego Mayorgi. Na razie treść dokumentów pozostaje wiadoma jedynie zainteresowanym stronom.

Więcej o: