Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trzy koszulki Messiego za 50 tys. dawek szczepionki. "Ogromny podziw"

Południowoamerykańska Federacja Piłki Nożnej (CONMEBOL) zakupiła 50 tysięcy dawek szczepionki dla piłkarzy występujących w tegorocznej edycji Copa America. Zastępca sekretarza generalnego ds. futbolu w federacji, Gonzalo Belloso, ujawnił, że Leo Messi wysłał firmie farmaceutycznej trzy podpisane przez niego koszulki.

Rozgrywki Copa America w 2021 roku odbędą się od 13 czerwca do 10 lipca. Będą to pierwsze mistrzostwa w Ameryce Południowej od 1983 roku, w których gospodarzem będzie więcej niż jeden kraj. W tym roku za organizację turnieju jest odpowiedzialna Argentyna oraz Kolumbia, a mecz inaugurujący między Argentyną, a Chile odbędzie się 13 czerwca o godzinie 23:00 w Buenos Aires. Finał odbędzie się 10 lipca o godzinie 23:00 w Baranquilli w północnej Kolumbii.

Zobacz wideo Atletico pozostaje faworytem LaLiga? "To jest największy problem Barcelony"

Specjalny prezent od Leo Messiego dla firmy farmaceutycznej. Piłkarz odwdzięcza się za szczepionki

Południowoamerykańska Federacja Piłki Nożnej (CONMEBOL) oficjalnie poinformowała, że dokonała zakupu 50 tysięcy dawek szczepionki od chińskiej firmy farmaceutycznej Sinovac, aby uchronić uczestników Copa America przed zarażeniem się koronawirusem podczas imprezy. Szczepionka była testowana wcześniej w Brazylii. Poza Copa America dawki szczepionki zostaną przekazane zespołom występującym na terenie Ameryki Południowej.

Zastępca sekretarza generalnego ds. futbolu w federacji CONMEBOL, Gonzalo Belloso, umieścił na Twitterze zdjęcie z podpisanymi koszulkami FC Barcelony przez Leo Messiego. Argentyńczyk postanowił się odwdzięczyć firmie farmaceutycznej Sinovac za dostarczenie 50 tysięcy dawek szczepionki. – Ogłaszając zakup 50 tysięcy dawek, chcę przekazać, że dyrektorzy firmy Sinovac wyrazili ogromny podziw dla Messiego, który przysłał im trzy podpisane koszulki. Więc on też jest częścią tego osiągnięcia – napisał Belloso na Twitterze.

Taka decyzja Leo Messiego sprawia, że jego relacje z federacją CONMEBOL znacznie się polepszyły. Po zakończeniu meczu o trzecie miejsce (rywalem Argentyny było Peru) w Copa America w 2019 roku Messi oskarżył organizatorów imprezy o korupcję i nie odebrał brązowego medalu. - Nie wyszedłem na dekorację z tego powodu, że nie musimy być częścią tej korupcji. Ja nie mam wątpliwości, moim zdaniem to wszystko zostało zrobione pod reprezentację Brazylii - powiedział. CONMEBOL ukarało wówczas Argentyńczyka trzymiesięczną pauzą oraz karą finansową w wysokości 50 tysięcy dolarów.