Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Napoli skontaktował się z kobietą z fotografii. "To zdjęcie boli"

Victor Osimhen skontaktował się z niepełnosprawną kobietą z Nigerii po tym, jak zobaczył ją na zdjęciu, sprzedającą wodę na ulicy w Lagos.

Victor Osimhen pochodzi z biednej, wielodzietnej nigeryjskiej rodziny. W wielu wywiadach podkreślał, że dzięki sukcesowi udało mu się pomóc najbliższym poprawić ich byt. W ostatnich dniach Nigeryjczyk zdobył się na niecodzienny gest wobec kobiety, którą zobaczył na zdjęciu. 

Zobacz wideo Archaiczna zasada psuje Ligę Mistrzów? "Dochodzi do kuriozalnych sytuacji" [SEKCJA PIŁKARSKA #84]

Victor Osimhen zdecydował się na niecodzienny gest. Pomógł kobiecie z fotografii

Osimhen zobaczył w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać kobietę z amputowaną nogą. Na koszulce nosi z popularnym hasłem "No pain, no gain" (dosł. "Nie ma bólu, nie ma zysku"), a na głowie trzyma butelki wody (później okazało, że zajmuje się sprzedażą wody na ulicy w stolicy Nigerii, Lagos). "To naprawdę łamiące serce, a zarazem motywujące" - napisał piłkarz, komentując zdjęcie.

Napastnik Napoli zdecydował się skontaktować z kobietą, gdyż -  jak twierdzi - fotografia przypomniała mu jego przeszłość w Nigerii. W związku z tym zawodnik opublikował post w mediach społecznościowych, w którym poprosił o pomoc w odnalezieniu kobiety. 

"Złota Piłka dla Lewandowskiego przepadła". "Reszta powinna się wycofać z Ligi Mistrzów"

Z pomocą internatów w ciągu 24 godzin Osimhenowi udało się skontaktować z Mary Daniel, bo tak nazywa się Nigeryjka. "Cześć, cieszę się, że cię znalazłem. Jak się masz? Wiem, że to niełatwe, droga, też byłem na ulicy. To zdjęcie boli, ale jestem tutaj, aby ci pomóc" - powiedział według calciomercato.com Nigeryjczyk. Były zawodnik Lille obiecał pomoc Mary Daniel, a także zaplanował spotkanie, kiedy po sezonie przyjedzie do Lagos. Rozmówczyni uśmiechnęła się i podziękowała za wsparcie piłkarza.