Groteskowy faul w żeńskiej piłce nożnej. "Nigdy nie zrozumiemy" [WIDEO]

Natija Pancułaja w rzadko spotykany sposób sfaulowała rywalkę w meczu eliminacji do Euro 2022 kobiet w piłce nożnej. Ukrainka została ukarana czerwoną kartką, a faul nie uchronił zespołu od porażki.

Żeńska reprezentacja Irlandii Północnej dokonała historycznego osiągnięcia. Od czasu utworzenia zespołu, czyli 2004 roku piłkarki po raz pierwszy zakwalifikowały się do wielkiego międzynarodowego turnieju. W finałowym dwumeczu eliminacji Irlandia Północna pokonała Ukrainę 4:1. Bramki w rewanżowym spotkaniu strzelały Marissa Callaghan i Nadene Caldwell. Niechlubnie wyróżniła się również Natija Pancułaja, która w 87. minucie została wyrzucona z boiska.

Zobacz wideo Archaiczna zasada psuje Ligę Mistrzów? "Dochodzi do kuriozalnych sytuacji" [SEKCJA PIŁKARSKA #84]

Kuriozalny faul Ukrainki. Tym razem jednak nie uratował zespołu

W samej końcówce spotkania Irlandia Północna wygrywała 1:0, gdy świetną okazję na wyjście sam na sam z bramkarką przeciwnej drużyny miała Sarah McFadden. Wtem Pancułaja postanowiła zatrzymać Irlandkę, nie zwracając zupełnie uwagi na piłkę. Finalnie Ukrainka wpadła z impetem w 33-latkę, zatrzymując groźną akcję, za co sędzia pokazała jej czerwoną kartkę. Całość możecie obejrzeć poniżej:

Dziwne zdarzenie od razu wywołało masę komentarzy. - Nigdy tego nie zrozumiemy - napisał jeden z użytkowników Twittera.  "To było tak niepotrzebne...", "Co ona wyprawia? - dodają kolejni.

W przeciwieństwie do pamiętnego faulu Fede Valverde, który w dużo bardziej niebezpieczny, ale równie skuteczny sposób zatrzymał atak Atletico Madryt w finale Superpucharu Hiszpanii, faul Pancułaji nie powstrzymał de facto Irlandii Północnej przed powiększeniem prowadzenia. Drugą bramkę w meczu zawodniczki zdobyły w doliczonym czasie gry, przypieczętowując tym samym swój awans na Euro 2022.

Dla porównania poniżej sytuacja ze stycznia 2020 roku, gdy pomocnik Realu Madryt w 115. minucie meczu sfaulował Alvaro Moratę.

Więcej o: