Piłkarz doznał kontuzji, pozostali nagle zaczęli jeść i pić. Wytłumaczenie jest proste [WIDEO]

Tureccy piłkarze wykorzystali przerwę w grze, by uzupełnić braki płynów oraz jedzenia. W czasie ramadanu poszczą od świtu do zachodu słońca. Okazją do pierwszego w ciągu dnia posiłku był mecz.

Ramadan to czas, w którego trakcie wyznawcy islamu nie mogą jeść i pić oraz bawić się od wschodu do zachodu słońca. Termin postu jest ruchomy. W tym roku potrwa od 13 kwietnia do 13 maja i zakończy się świętem dziękczynienia - muzułmanie będą składać sobie życzenia i obdarowywać się prezentami.

Piłkarze drugiej ligi tureckiej skorzystali z przerwy w grze. Po zachodzie słońca zaczęli jeść

Czas ramadanu jest trudny dla profesjonalnych sportowców, bo post może doprowadzać do osłabienia organizmu. O 18, gdy rozpoczął się wtorkowy mecz II ligi tureckiej między Giresunsporem z Keciorengucu, piłkarze obchodzący ramadan byli po kilkunastu godzinach bez jedzenia i picia.

Pierwszą okazją do spożycia posiłku był dla nich mecz. W 10. minucie zarządzono przerwę spowodowaną kontuzją jednego z piłkarzy. Zawodnicy wykorzystali ją i zaczęli podczas niej jeść oraz uzupełniać płyny. Po kilkudziesięciu sekundach wrócili do gry.

Mecz zakończył się wygraną Giresunsporu (2:1), który umocnił się na prowadzeniu w tabeli z 63 punktami. W drużynie pochodzącej z północnego wschodu Turcji występuje Michał Nalepa (do niedawna Arka) oraz były piłkarz Lechii Abdou Razack Traore.