Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek krytycznie o niektórych obostrzeniach. "Kompletnie nie rozumiem"

- Zostały nam narzucone z góry jakieś wytyczne, których kompletnie nie rozumiem. Chciałbym, żeby wróciła piłka amatorska jak najszybciej i w ogóle uprawianie sportu na otwartej przestrzeni - powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek, w rozmowie z "TVP Sport".

25 marca tego roku na oficjalnej konferencji prasowej zostały ogłoszone nowe obostrzenia przez ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Część z nich dotknęła także branży sportowej. Do 9 kwietnia zostały zamknięte obiekty sportowe, z wyjątkiem dla zawodowych sportowców – m.in. korty tenisowe czy ścianki wspinaczkowe. W minioną środę rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia bieżącego roku.

Zobacz wideo Dlaczego awans na mistrzostwa świata jest tak ważny? To wielkie pieniądze [Studio Biznes}

Zbigniew Boniek nie rozumie części wprowadzonych obostrzeń. Jego zdaniem sport na otwartej przestrzeni musi wrócić jak najszybciej

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, udzielił wywiadu "TVP Sport", w którym opowiedział o pierwszym zgrupowaniu reprezentacji Polski pod wodzą Paulo Sousy. Jego zdaniem było ono najtrudniejsze, nie tylko pod względem organizacyjnym. – Było bardzo ciasno, mieliśmy mało czasu, nowego trenera, a do tego były trzy mecze eliminacyjne i chcieliśmy wypaść jak najlepiej. Z Covidem mieliśmy spory problem. Zachowanie protokołu, ciągłe badania – to sprawia, że trudniej znaleźć radość z gry – powiedział.

Zbigniew Boniek zwrócił też uwagę na panujące obostrzenia. Prezes PZPN nie rozumie zamknięcia sportu amatorskiego. – Chciałbym, żeby piłka amatorska wróciła jak najszybciej, tak jak uprawianie sportu na otwartej przestrzeni. Został nam narzucone jakieś wytyczne, których nie potrafię zrozumieć. Jeśli gramy zawodowo, to uważam, że współzawodnictwo amatorów, dzieci i młodzieży też powinno być dozwolone – dodał.

Te słowa wypowiedziane przez prezesa Bońka były odpowiedzią w stronę Marka Wawrzynowskiego, dziennikarza "WP Sportowych Faktów", który napisał na Twitterze wiadomość o treści: "Czy Zbigniew Boniek albo ktoś z PZPN zabrał już głos na temat zamknięcia (wbrew badaniom naukowym) piłki nożnej amatorskiej i dziecięcej?". – Pan Marek nie brał tu pod uwagę jednej rzeczy. Jeśli będą jakieś poluzowania, to muszą one dotyczyć wszystkich sportów. A wiemy doskonale, że rywalizacja w sportach halowych, wewnątrz budynku, może grozić zakażeniami – skwitował Zbigniew Boniek.