Szokujące doniesienia ze Szwecji. Zlatan Ibrahimović w ogniu krytyki

Szwedzkie media przekazały szokujące informacje dotyczące Zlatana Ibrahimovicia. Dziennik "Expressen" poinformował, że napastnik Milanu miał zabić lwa, po czym nielegalnie zabrać ze sobą jego skórę, czaszkę i szczękę.

"Do zdarzenia miało dojść w 2011 r. w RPA. W kraju tym polowania na lwy są legalne, jeśli tylko posiada się odpowiednie pozwolenie. Zlatan Ibrahimović zabił lwa i zabrał do Szwecji jego skórę, czaszkę i szczękę. W ten sposób złamał krajowe przepisy dotyczące wwozu dzikich zwierząt" - informuje "Expressen".

Zlatan IbrahimovićZlatan Ibrahimović rozpłakał się na konferencji prasowej. "To nie jest dobre pytanie"

Zlatan Ibrahimović skrytykowany za zabicie lwa

Reprezentant Szwecji w przeszłości wielokrotnie porównywał się do tego zwierzęcia. Piłkarz ma nawet na plecach tatuaż przedstawiający ryczącego lwa. Zachowanie Ibrahimovicia spotkało się z falą krytyki w Szwecji.

Dziennikarze informują, że zabity przez napastnika Milanu lew, zanim został wypuszczony na polowanie, ponad rok spędził w zagrodzie. Zwłoki zwierzęcia miały zostać przewiezione do domu piłkarza w Malmoe.

Zobacz wideo Szczęsny winny przy pierwszym golu. "Spóźniona reakcja" [ELEVEN SPORTS]

Zlatan Ibrahimović i inne znane osobistości na polowaniach w Afryce

W Afryce funkcjonuje wiele organizacji umożliwiających zamożnym spełnianie najróżniejszych zachcianek. Niedozwolone jest zabijanie zwierząt, które nie mają szans na ucieczkę, jednak inaczej sprawa wygląda w sytuacji, gdy polowanie zostanie zorganizowane i opłacone - tak było ponoć w przypadku Ibrahimovicia.

Wielki powrót Zlatana Ibrahimovicia do reprezentacji. Wielki powrót Zlatana Ibrahimovicia do reprezentacji. "Wiadomość, która dzieli Szwecję"

Dziennik "Expressen" opublikował listę łącznie 82 znanych nazwisk, które dopuściły się podobnych czynów. Są na niej znani politycy, dziennikarze, aktorzy czy pisarze. Mieli oni strzelać także do słoni i lampartów.

Więcej o: