Nietypowa data MŚ 2022 w Katarze. Kiedy wystartuje turniej? Gdzie zostaną rozegrane mecze?

Mistrzostwa Świata w 2022 roku będą wyjątkowe nie tylko przez miejsce, ale również nietypową datę. Będzie to pierwszy Mundial w historii na Bliskim Wschodzie. Gdzie zostaną rozegrane spotkania turniejowe? Kiedy rozpoczną się rozgrywki?

Wokół najbliższych MŚ w Katarze krążyło wiele kontrowersji. Jest to wynik kilku decyzji FIFA. Jedną z nich była data Mundialu 2022, który odbędzie się w terminie listopad-grudzień, czyli w czasie gdy zawodnicy wielu reprezentacji znajdują się w środku sezonu ligowego. Według planu pierwsze mecze rozegrane zostaną 21 listopada. Faza grupowa zakończy się 2 grudnia, a wielki finał odbędzie się 18 grudnia. 

Zobacz wideo Wielkie kontrowersje w meczu na Wembley! Wawrzyniak ocenia Polaków

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Kto zagra? Kiedy i gdzie mecze?

Udział w MŚ 2022 wezmą 32 reprezentacje, z których tylko Katar ma zapewniony start (jako organizator turnieju). Będzie to jednocześnie debiut tej drużyny. Pozostałe zespoły walczą w spotkaniach eliminacyjnych. Zgodnie z planem na turniej może awansować 13 drużyn z Europy, pięć reprezentacji z Afryki, cztery z Ameryki Południowej, cztery z Azji oraz 3 ze strefy CONACAF. Dodatkowo między czterema reprezentacjami z różnych stref (azjatyckiej, południowoamerykańskiej, CONCACAF i Oceanii) rozegrane zostaną baraże, które wyłonią dwóch pozostałych finalistów eliminacji

Ręka Harry'ego Maguire'a w meczu Anglia - PolskaPolska skrzywdzona w meczu na Wembley? Listkiewicz wydał werdykt. "Stuprocentowy"

Wszystkie mecze MŚ 2022 w Katarze zostaną rozegrane na ośmiu stadionach. Mecz otwarcia i spotkania fazy pucharowej (ćwierćfinał, półfinał) będą gościły na Al Bayt Stadium w Al-Chaur, obiekcie który pomieści 60 tys. osób. Wielki finał Mundialu 2022 oraz spotkanie ćwierćfinałowe odbędzie się natomiast na największym ze wszystkich stadionów przygotowanych do turnieju: Lusail Iconic Stadium o pojemności 80 tys. miejsc. Pozostałe spotkania zostaną rozegrane na:

  • Education City Stadium w Ar-Rajjan (poj. 45 350) 
  • Al Rayyan Stadium w Ar-Rajjan (poj. 44 740)
  • Ras Abu Aboud Stadium, Doha (poj. 40 000)
  • Al Thumama Stadium, Doha (poj. 40 000)
  • Khalifa International Stadium, Ar-Rajjan (poj. 40 000) 
  • Al Janoub Stadium, Al Wakra (poj. 40 000)

Reprezentacja Polski w eliminacjach MŚ 2022. Z kim grają Polacy?

Reprezentacja Polski jest już po trzech spotkaniach grupowych o awans do MŚ w Katarze. W ciągu ostatnich dni Polacy zremisowali z Węgrami (3:3), wygrali z Andorą (3:0) oraz przegrali z Anglią (1:2). Obecnie kadra Paulo Sousy znajduje się obecnie na 4. miejscu w tabeli grupy I. Kolejne mecze eliminacyjne odbędą się we wrześniu i listopadzie bieżącego roku. Poza wymienionymi zespołami Polska gra w grupie jeszcze z San Marino oraz Albanią. 

Więcej o: