10-latek zadebiutował w seniorskiej lidze i już jest porównywany do legendy

Eric Marshall zadebiutował w rozgrywkach czwartej ligi liberyjskiej w meczu Football Club Gar'ou z Perry Street Defender. Zawodnik stał się najmłodszym debiutantem w historii, ponieważ pojawił się na boisku w wieku 10 lat! Jego rozwój obserwują kluby z Hiszpanii, Anglii i Kanady.

Eric Marshall, określany mianem "Godpower", pojawił się na boisku w 90. minucie meczu Football Club Gar’ou z Perry Street Defender. – Przegrywaliśmy dwa golami i graliśmy w dziesiątkę. To sprawiło, że Erikowi było jeszcze trudniej. Pokazał jednak, że jest geniuszem i widzowie mogli się zakochać w jego grze – napisał klub na swoim profilu na Facebooku. Spotkanie zostało rozegrane 8 marca 2021 roku.

Zobacz wideo Fiorentina - Milan 2:3. Ibrahimović na 0:1 [ELEVEN SPORTS]

11-letni Eric "Godpower" Marshall jest już porównywany do George’a Weaha. Obserwują go kluby z kilkunastu krajów

Na początku marca 2021 roku Marshall zagrał w meczu między starymi a nowymi uczniami w Niezależnym Liceum Chrzciciela Betlejemskiego w miejscowości Monrovia i zdobył w nim bramkę. Tym samym został także najmłodszym strzelcem w historii tych spotkań. 29 marca tego roku już 11-letni Eric "Godpower" Marshall otrzymał szansę w meczu z Mondee Lions (2:2). Jak dotąd, Liberyjczyk zagrał w dwóch meczach tego sezonu w czwartej lidze.

Football Club Gar’ou poinformował, że rozwój Marshalla obserwują kluby z Hiszpanii, Anglii, USA, Kanady, Brazylii, Egiptu i Ghany. Nie podano jednak konkretnych nazw zespołów. Media w Liberii porównują 11-latka do George’a Weaha, byłego piłkarza Milanu, Chelsea czy Paris Saint-Germain (obecnie jest on prezydentem Liberii – dop.red).

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA