Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mino Raiola znalazł winnego kłopotów Paula Pogby. "Mam to w d..."

Mino Raiola obwinia Sir Alexa Fergusona o przejście Paula Pogby z Manchesteru United do Juventusu. - Nie wierzył w Pogbę - powiedział agent, dodając, że "ma w du**e" interesy z klubem.

Mino Raiola wielokrotnie negocjował z Manchesterem United, szczególnie w przypadku przyszłości Paula Pogby. Finalnie doprowadził do rekordowego wówczas transferu pomocnika z Juventusu w 2016 roku za 105 mln euro. Francuz wrócił tym samym do Anglii po czterech latach. Teraz agent wskazuje winnego odejścia piłkarza, jakim miał być Sir Alex Ferguson. 

Zobacz wideo Polacy uklękną na murawie Wembley? Boniek: Jestem absolutnie przeciwko takim akcjom

- Muszę to powiedzieć. Kiedy Ferguson opuścił Manchester United, właściciel klubu odkupując Paula Pogbę powiedział mi, że miałem rację. Chodziło o to, że nie chciałem, aby Pogba odchodził z Manchesteru. Ferguson w niego nie wierzył. Dlatego gdy słyszę, że Ferguson mówi o mnie: "Nie lubię go", jest to dla mnie największy komplement. Nie obchodzi mnie, co mówi Ferguson - przyznaje Mino Raiola w rozmowie z "The Athletic".

Koniec interesów Mino Raioli z Manchesterem United? "Nie należę do nich"

Sir Alex Ferguson jest bezsprzecznie jednym z trenerów Manchesteru United, który na zawsze wpisał się w historię klubu. W ciągu swojej 26-letniej pracy Szkot zdobył z angielskim klubem 38 trofeów. - Jest przyzwyczajony do ludzi przytakujących na wszystko: "Tak, proszę pana. Tak jest. Tak jest." - dodaje Raiola. 

Oficjalnie: Wiadomo, kto pokaże Ligę Mistrzów przez trzy kolejne lataOficjalnie: Wiadomo, kto pokaże Ligę Mistrzów przez trzy kolejne lata

Tymczasem agent po sytuacji z Paulem Pogbą przyznaje, że nie ma obowiązku w prowadzeniu żadnych interesów z Manchesterem United. - Mam to w du..., czy będę kiedykolwiek negocjował innego piłkarza z Manchesterem United. Jestem niezależny. Jedyne czym się przejmujemy, to nasi piłkarze. Tak długo, jak oni nas szanują, tak długo musisz robić, co do ciebie należy - skwitował Włoch. 

Paul Pogba "jest nieszczęśliwy". Pomocnik odejdzie z Manchesteru United? 

Łatwo wywnioskować, że Pogba jest obecnie jedynym piłkarzem Manchesteru United, który współpracuje z Mino Raiolą. Aktualny kontrakt z klubem obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Według ostatnich doniesień "ESPN" klub ma nadzieję na przedłużenie umowy z 28-letnim Francuzem. Odmienne zdanie ma z kolei agent pomocnika. - Mogę powiedzieć, że to koniec Paula Pogby w Manchesterze United - oznajmił w rozmowie z "Tuttosport". 

Trener Paweł JanasPaweł Janas apeluje ws. składu na Anglię. "Lewandowski ma już 33 lata"

I dodał: - Paul jest nieszczęśliwy United, ponieważ nie może wyrażać siebie w sposób, w jaki by tego chciał i w jaki się od niego oczekuje. Potrzebuje nowego zespołu, świeżości. Musi jednak sam podjąć decyzję. Gdy o tym wspominam, ludzie się denerwują, a on nie może spać po nocach, dlatego przestaję. Zrobię co będzie trzeba, ale w cieniu, tak jak zawsze. 

Warto zaznaczyć, że Mino Raiola obsługuje jednych z najlepszych piłkarzy na świecie. Poza Paulem Pogbą 53-latek prowadzi karierę m.in. Erlinga Brauta Haalanda, Gianluigiego Donnarummy czy Matthijsa de Ligta.