Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nie żyje 35-letni polski kibic. Mężczyznę zamordowano po derbach Celticu z Rangers

Według informacji brytyjskiej gazety "The Sun" w Glasgow zamordowano 35-letniego Polaka. Mężczyznę zaatakowali kibice Rangers FC. Sprawa wciąż jest badana.

Do tragicznego wydarzenia doszło po meczu derbowym Celtiku z Rangers FC (1:1) w Glasgow. W minioną niedzielę gang kibiców z maczetami miał gonić Polaka przez ponad pół kilometra. Grupa atakujących składała się z trzech mężczyzn i jednej kobiety. Jak donosi "The Sun", 35-letniemu Kamilowi Ch. poderżnięto gardło.

Zobacz wideo Interaktywny Quiz Sport.pl - odc.1

Śmiertelny atak na polskiego kibica w Glasgow. "Jestem kibicem Celticu!"

Gazeta informuje, że sąsiedzi 35-letniego mężczyzny słyszeli krzyki: "Jestem kibicem Celtiku, ale kogo to k***a obchodzi?". Miało to mieć miejsce na kilka sekund przed atakiem w w Easterhouse, na przedmieściach Glasgow

- Na zewnątrz było straszne zamieszanie, ale założyłem, że to pijani kibice Celtiku i Rangersów. Słyszałem kogoś krzyczącego. To był hałaśliwy motłoch i robiło się gorąco. Następną rzeczą, którą widziałem to była policja. Byli wszędzie. Na miejscu rozstawiono namiot - relacjonuje jeden z mieszkańców Glasgow.

Szkocka policja wciąż prowadzi postępowanie w sprawie morderstwa 35-letniego Polaka. "The Sun" dodaje, że w grupie przesłuchiwanych są dwaj mężczyźni oraz jedna kobieta.