Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona najlepszą drużyną ostatniej dekady! W zestawieniu jest także jeden polski klub

Jaki klub piłkarski nie miał sobie równych w minionej dekadzie? Barcelona! Tak przynajmniej uznała Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS). W zestawieniu znalazł się tylko jeden polski klub.

Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) zdecydowała się skupić na latach 2011-2020. W tym okresie najlepszym zespołem na świecie okazała się Barcelona, która dwukrotnie wygrała Ligę Mistrzów (2011 i 2015), sześciokrotnie mistrzostwo Hiszpanii, a pięć razy zdobyła Puchar Króla. 

Zobacz wideo Brzęczek nie chciał lecieć do Monachium! Nowe fakty ws. zwolnienia z reprezentacji Polski [SEKCJA PIŁKARSKA #82]

Leśnodorski wbija szpilkę Lechowi. Leśnodorski wbija szpilkę Lechowi. "Mówiłem już o tym we wrześniu"

Drugie miejsce zajął Real Madryt. Królewscy aż cztery razy wygrali Ligę Mistrzów w minionej dekadzie, jednak zdobyli tylko trzy mistrzostwa Hiszpanii i dwa Puchary Króla. Na podium znalazł się także Bayern Monachium, który zdominował rozgrywki w Niemczech (osiem mistrzostw i pięć pucharów) i trzy razy doszedł do finału LM, z czego dwa wygrał.

Szewczenko deklaruje, że nauczy się ukraińskiego. Szewczenko deklaruje, że nauczy się ukraińskiego. "Jestem zdeterminowany"

Najlepszym, a zarazem jedynym, polskim klubem w tym zestawieniu okazała się Legia. Warszawski zespół dominował rozgrywki w Polsce, no i raz - w sezonie 2015/16 - awansował do fazy grupowej LM. Żadna inna polska drużyna nie grała w tych elitarnych rozgrywkach. Legia zajmuje 68. miejsce, a IFFHS uwzględniła 139 zespołów.

Najlepsze kluby świata w latach 2011-2020:

Ranking 2011-20Ranking 2011-20 IFFHS

Więcej o: