Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szewczenko deklaruje, że nauczy się ukraińskiego. "Jestem zdeterminowany"

Andrij Szewczenko, selekcjoner Ukrainy, przyznał na konferencji prasowej, że wciąż nie włada ukraińskim, ale jest zdeterminowany, aby się go nauczyć.

Andrij Szewczenko rozegrał ponad sto meczów w kadrze Ukrainy, a od lipca 2016 roku jest jej selekcjonerem. Wciąż jednak nie posługuje się w pełni językiem ukraińskim. - Dzień dobry! Jestem wdzięczny za tak duże zainteresowanie dziennikarzy. Odpowiem na wszystkie pytania. Nie jestem jednak gotowy, by odpowiadać w języku ukraińskim, ale jestem zdeterminowany, aby się go nauczyć - oświadczył na konferencji prasowej legendarny napastnik Milanu.

Zobacz wideo Nieporozumienia z Lewandowskim pogrążyły Brzęczka. A później popełnił jeszcze drugie przestępstwo

Leśnodorski wbija szpilkę Lechowi. Leśnodorski wbija szpilkę Lechowi. "Mówiłem już o tym we wrześniu"

Jak to możliwe, że Szewczenko nie włada ojczystym językiem? Na Ukrainie żyje około 45 milionów, ale tylko 67 procent z nich posługuje się ukraińskim. Tego języka używa się głównie w zachodniej i środkowej części kraju. W stolicy - w Kijowie, jest on używany równolegle z rosyjskim. Zaś wśród ludności wschodniej, południowej oraz na Krymie przeważa język rosyjski. Prawie 30 procent obywateli Ukrainy posługuje się językiem rosyjskim, jako swoim ojczystym. Szewczenko wychował się na wsi Dwirkiwszczyna w rejonie jagodzińskim w obwodzie kijowskim.

Szczepionka SinopharmUznają się za mistrzów szczepień, a w czerwcu mają być już po koronawirusie. Sen z rozmachem

Mistrzowie świata sprawdzą Ukraińców 

Ukraina awansowała na Euro 2021, gdzie zmierzy się z Austrią, Holandią i Macedonią Północną. Najpierw jednak drużynę Szewczenki czekają mecze eliminacyjne do mundialu w Katarze. Ukraina zagra w najbliższych dniach z Francją, Finlandią i Kazachstanem. Ostatnie starcie to jedynie sparing.

Więcej o: