Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Krzysztof Piątek nie zagra z Anglią! Fatalne informacje dla Paulo Sousy!

Krzysztof Piątek nie zagra przeciwko Anglikom w eliminacjach do mistrzostw świata. Hertha Berlin nie zgadza się, by napastnik poleciał na Wyspy, bo wtedy czekać go będzie przymusowa kwarantanna.

Wielka Brytania ze względu na mutacje wirusa jest uważana przez niemieckie władze sanitarno-epidemiologiczne za jeden z obszarów najwyższego ryzyka (na tej liście są też m.in. Czechy oraz Tyrol). Wszystkie osoby wracające stamtąd do Niemiec muszą poddać się najsurowszemu wariantowi kwarantanny: 14-dniowemu, bez możliwości skrócenia. Zwykle przyjazd z kraju wysokiego ryzyka do Niemiec wiąże się z kwarantanną dziesięciodniową, z możliwością skrócenia jej negatywnym testem wykonanym pięć dni po przyjeździe. Przyjeżdżającym z Wielkiej Brytanii, Czech, Tyrolu i innych obszarów zagrożonych mutacjami wirusa skorzystanie z takiego skrócenia nie przysługuje. Krzysztofowi Piątkowi grozi po zgrupowaniu reprezentacji Polski 14-dniowa kwarantanna, jeśli pojedzie z kadrą na mecz 31 marca na Wembley, dlatego Hertha Berlin nie zgadza się na wyjazd napastnika!

Zobacz wideo Armia Sousy na Anglię, Węgry i Andorę [SEKCJA PIŁKARSKA #81]

- Zabronimy naszym piłkarzom wyjazdu na międzynarodowe mecze, które odbywają się w rejonach zagrożonych wirusem, ponieważ wiązałoby się to z 14-dniową kwarantanną - powiedział Arne Friedrich, dyrektor sportowy Herhty, cytowany przez "Kickera".

Sędzia uciekaWściekli piłkarze zaatakowali sędziego! Musiał uciekać na parking [WIDEO]

Zanim reprezentacja Polski poleci do Londynu, czekają ją w marcu dwa mecze, bo eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze rozpocznie od spotkań z Węgrami (25 marca w Budapeszcie) i Andorą (28 marca w Warszawie), w których Piątek będzie mógł zagrać.

Co z Lewandowskim?

Ale brak Pio to nie jedyna smutna wiadomość dla selekcjonera Paulo Sousy, który z Anglią nie będzie miał do dyspozycji najprawdopodobniej także Roberta Lewandowskiego.

- David Alaba nie poleci do Szkocji. To samo będzie z Robertem Lewandowskim, jeśli obecne obostrzenia dotyczące wracających z Anglii się nie zmienią. Ale cały czas jesteśmy w kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i zobaczymy, jak to będzie wyglądać w najbliższych dniach - powiedział na piątkowej konferencji dyrektor sportowy Bayernu Hasan Salihamidzić.

Kłopoty Herthy Berlin

Hertha Berlin miała bić się o europejskie puchary, a tymczasem broni się przed spadkiem. Klub Krzysztofa Piątka wygrał tylko jeden mecz z ostatnich jedenastu. W niedzielę zmierzy się z Bayerem Leverkusen.