Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zapadł wyrok w sprawie Diego Maradony. "To zwraca honor mistrzowi futbolu"

Diego Maradona przez wiele lat miał problemy z włoskim fiskusem. Argentyńczyk był oskarżony o unikanie płacenia podatków. W środę sąd w końcu oczyścił legendarnego piłkarza z zarzutów.

"Włoski Sąd Najwyższy orzekł, że Maradona powinien kwalifikować się do amnestii podatkowej z 2013 r. i sprawa wniesiona przeciwko niemu przez skarbówkę została odrzucona" - informuje angielski "The Sun".

Zobacz wideo Jan Tomaszewski wspomina Diego Maradonę: "Geniusz i fenomen. Myślał, że poza boiskiem też jest boski"

Boca Juniors - River Plate"Niewidzialna ręka Boga". Kibice wierzą, że Diego Maradona uratował swój zespół [WIDEO]

"To zwraca honor mistrzowi futbolu". Diego Maradona oczyszczony z zarzutów

Włoska skarbówka w 2014 r. zaczęła domagać się od byłego piłkarza Napoli zwrotu rzekomych zaległości podatkowych od byłego piłkarza. Maradona miał być winny państwu włoskiemu około 39 mln euro za okres za lata 1984-91. Maradona do końca twierdził, że nikomu nie jest nic winien. W trakcie jednej z jego wizyt w Neapolu policja skonfiskowała złote kolczyki i Rolexa, co miało być swego rodzaju egzekucją komorniczą. 

- To w końcu zwraca honor i godność mistrzowi futbolu. Diego Maradona zawsze wiedział, że w tej sprawie jest niewinny - tak skomentował wyrok prawnik Angelo Pisani, który walczył o uniewinnienie legendy. 

Protesty w Buenos Aires po śmierci Diego MaradonyTysiące ludzi i rodzina Maradony na ulicach Buenos Aires. "On nie umarł, oni go zabili"

Diego Armando Maradona zmarł 25 listopada 2020 r. w Tigre w Argentynie na skutek ataku serca. Miał 60 lat. Śledczy sprawdzają, czy do śmierci piłkarza nie przyczynił się osobisty lekarz i kilka innych osób z jego otoczenia.