Wielkie emocje w Manchesterze! Milan uratował wynik w doliczonym czasie gry [WYNIKI LE]

Piłkarze Manchesteru United zremisowali z AC Milan 1:1 w hitowym meczu Ligi Europy. Anglicy mogą jednak pluć sobie w brodę, bo powinni wygrać, ale pudłowali w znakomitych sytuacjach.

To jednak AC Milan błyskawicznie mógł objąć prowadzenie. W 12. minucie bramkę zdobył Franck Kessie, ale sędzia po analizie VAR i zagraniu piłki ręką, jej nie uznał. W 39. minucie Harry Maguire "popisał się" fatalnym pudłem. Kapitan angielskiej drużyny, którego sprowadzenie kosztowało klub aż 80 milionów euro, z około 40 centymetrów nie zdołał trafić do siatki.

Debiutancki gol 18-latka

Anglicy objęli prowadzenie w 50. minucie. Po dośrodkowaniu Bruno Fernandesa, Amand Diallo z ośmiu metrów przelobował strzałem głową Gianluigiego Donnarummę. To był pierwszy gol dla angielskiego klubu tego zaledwie 18-letniego napastnika z Wybrzeża Kości Słoniowej. W tym sezonie zawodnik sprowadzony z Atalanty zagrał dopiero w czwartym meczu w barwach Manchesteru United.

Anglicy mieli wymarzoną sytuację do podwyższenia wyniku. W 72. minucie spektakularne pudło zaliczył Daniel James, który po dobrej akcji gospodarzy nie trafił z pięciu metrów do pustej bramki! Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry po rzucie rożnym wyrównał Simone Kjaer.

Rewanżowe spotkania 1/8 finału Ligi Europy zostaną rozegrane już za tydzień. A cztery kolejne pierwsze starcia: AS Roma - Szachtar, Granada - Molde, Olympiakos Pireus - Arsenal i Tottenham - Dinamo Zagrzeb o godz. 21. Relacja z tych meczów tutaj.

Niesamowita przemiana Garetha Bale'a. Czekał na to 2,5 roku. Niesamowita przemiana Garetha Bale'a. Czekał na to 2,5 roku. "Przenosi cię w przeszłość"

Pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Europy:

• Ajax Amsterdam - Young Boys 3:0 (0:0): Klassen (62.), Tadić (82.), Brobbey (90.),
  • Dynamo Kijów - Villareal 0:2 (0:1): Torres (30.), Albiol (52.),
  • Manchester United - AC Milan 1:1 (0:0): Diallo (50.) - Kjaer (93.)
  • Slavia Praga - Glasgow Rangers 1:1 (1:1): Stanciu (7.) - Helander (36.)