Nowe obostrzenia uderzają w sport! Pierwsze piłkarskie rozgrywki w Polsce zawieszone

Trzecia fala pandemii koronawirusa nabiera na sile. Kolejne obostrzenia mogą ponownie sparaliżować piłkę nożną na niższych szczeblach rozgrywkowych. Tak jest już na Pomorzu, gdzie Pomorski ZPN czasowo zawiesił zmagania od IV ligi w dół.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 21 045 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Najnowsze wyniki powoli zbliżają się do rekordowej liczby zakażeń z listopada 2020 roku. Wtedy poinformowano nawet o ponad 25 tys. zakażeń. Trzecia fala, o której mówi rząd, wpływa także na obostrzenia, które m.in. zakazują otwierania siłowni i klubów fitness.

Zobacz wideo Marciniak odpowiada na krytykę Legii i Rakowa: "Wybieranie sędziów przez kluby to bardzo niebezpieczny trend"

Pierwsze rozgrywki w Polsce zawieszone

Obostrzenia mogą wpłynąć również na rozgrywki piłkarskie, szczególnie te amatorskie. Już 8 marca Pomorski ZPN zdecydował się zawiesić część rozgrywek. "Pomorski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z ogłoszonymi w piątek obostrzeniami dla naszego województwa czasowo zawieszamy rozgrywki IV ligi oraz niższych klas rozgrywkowych seniorskich" - napisano w komunikacie

"Oznacza to, że rozgrywki III ligi oraz lig juniorskich odbędą się zgodnie z terminarzem. Zmieniony terminarz IV ligi, klas okręgowych, klas A i B opublikujemy po 15 marca, gdy poznamy dalsze plany dotyczące woj. pomorskiego" - dodano.

Niewykluczone, że drogą województwa pomorskiego pójdą inne regiony kraju. Szczególnie dotyczy to województw objętych nowymi restrykcjami - warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i lubuskiego. Na wszelkie decyzje trzeba jeszcze jednak poczekać. 

Więcej o: