Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były prezes PZPN wychwala Jacka Kurskiego. Porównał go nawet do piłkarza. "Ma na to wylane"

Postać Jacka Kurskiego budzi duże emocje. Były prezes PZPN Michał Listkiewicz twierdzi jednak, że szef TVP "pewnie ma na to wylane" i porównuje go do jednego z dawnych piłkarzy.

Telewizja Polska w ostatnim czasie mocno poszerzyła swoją sportową ramówkę. Poza meczami piłkarskiej reprezentacji, można w niej obejrzeć również Ligę Mistrzów, Ekstraklasę, skoki narciarskie, boks czy piłkę ręczną. Duża w tym zasługa prezesa, Jacka Kurskiego, fana sportu, który ma jednak wielu wrogów ze względu na swoją działalność polityczną. Kurski na łamach "Super Expressu" otrzymał niespodziewane wsparcie od Michała Listkiewicza.

Zobacz wideo Piękna asysta Piotra Zielińskiego! Magiczny dotyk [ELEVEN SPORTS]

"Jacek Kurski ma na to wylane"

"Modne jest psioczenie na prezesa TVP. Jacek Kurski pewnie ma na to wylane" – napisał w felietonie były szef PZPN. Listkiewicz, dawny znakomity arbiter, porównał Kurskiego do Witolda Dłużniaka, nieżyjącego już byłego piłkarza warszawskich klubów, w tym Polonii z lat połowy poprzedniego stulecia, i działacza sportowego.

"[Dłużniak] strzelał dużo goli, przeważnie udem, plecami, przyrodzeniem, nie w stylu Maradony czy Platiniego. Ale królem ligowych strzelców został. Podobnie Kurski, oferta kulturalna i sportowa kierowanej przez niego TVP jest więcej niż dobra" – napisał Listkiewicz.

Peter Hyballa i Robin Adriaenssen.Wisła Kraków ma belgijską broń i znów imponuje! Hyballa od razu zadzwonił

Jacek Kurski TVP, z krótką przerwą, rządzi od 2016 roku, a dyrektorem TVP Sport jest Marek Szkolnikowski. Z kolei Listkiewicz to były dziennikarz, sędzia piłkarski i działacz. Najbardziej znany jest z pracy w roli prezesa PZPN (1999-2008), ale był też m.in. szefem czeskiego kolegium sędziów (2016-2018).