Sensacja we Francji! Milik strzela, ale Marsylia odpada z czwartoligowcem! [WIDEO]

Olympique Marsylia przegrał w 1/16 finału Pucharu Francji z czwartoligowym Canet Roussillon (1:2). Arkadiusz Milik zdobył bramkę na 1:1. To trzeci gol Polaka w tym sezonie w barwach OM.

Arkadiusz Milik wreszcie znów gra regularnie, strzela gole, ale trafił do klubu, który wpada z jednego kryzysu w drugi. Olympique Marsylia, jeszcze z tymczasowym trenerem Nasserem Larguetem, odpadł z Pucharu Francji z czwartoligowcem, grając momentami zawstydzająco słabo. Dla Milika to już trzeci gol po transferze z Napoli do Olympique - a Milik opuścił pięć spotkań nowej drużyny z powodu kontuzji uda - ale trenerów też już w tym czasie miał trzech. W chwili jego transferu za wyniki OM odpowiadał Andre Villas-Boas, ale podał się do dymisji, drużynę prowadził tymczasowo Nasser Larguet, a teraz przejmie ją Jorge Sampaoli, gdy skończy kwarantannę po przylocie z Brazylii. I będzie miał mnóstwo pracy. - Nie mieliśmy prawa tak odpaść. To tak, jakby nas wyeliminowała nasza drużyna rezerw. Piłkarze grali jakby nie wiedzieli, że to mecz pucharowy. Ani biegania, ani dokładności. Źle się z tym czuję, chciałem przekazać drużynę nowemu trenerowi po zwycięskim meczu - mówił Larguet.

Puchar Francji. Trzeci gol Arkadiusza Milika w sezonie. Mimo tego OM odpada z krajowego pucharu

Arkadiusz Milik po raz trzeci z rzędu wybiegł w podstawowym składzie Olympique Marsylia. W 21. minucie Canet wyszło na prowadzenie za sprawą uderzenia Jeremy’ego Posteraro. 17 minut później skuteczny kontratak wyprowadziła drużyna z Marsylii i dobre dośrodkowanie Valere’a Germaina wykorzystał Arkadiusz Milik.

W drugiej połowie do jedynej klarownej sytuacji doszedł zespół z czwartej ligi. Posteraro znalazł wybiegającego za linię obrońców Yohana Baia. Francuz wykorzystał źle ustawionych defensorów Olympique Marsylii i podciął piłkę nad Pele.

Olympique rozczarował w pucharze, rozczarowuje też w Ligue 1: zajmuje 8. miejsce z 39 punktami i traci pięć punktów do znajdującego się w strefie europejskich pucharów, RC Lens. Liderem pozostaje Lille z 62 punktami, które utrzymuje przewagę dwóch punktów nad Paris Saint-Germain.