Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowe fakty ws. śmierci Maradony. "Nie mogę słuchać tych okrucieństw". Wstrząsające nagrania

Była żona Diego Maradony, Claudia Villafane, oskarżyła prawnika legendarnego Argentyńczyka, Matiasa Morlę, o porwanie piłkarza. Trwa śledztwo wyjaśniające okoliczności śmierci Maradony.

Oskarżenie padło na argentyńskim kanale informacyjnym "America". Stacja zaprosiła Mauricio D'Alessandro, innego prawnika pracującego dla Matiasa Morli, którego rodzina Maradony obarcza odpowiedzialnością za śmierć piłkarza.

Zobacz wideo Diego Maradona nie żyje. Miał 60 lat

- D'Alessandro chce, żebym wyglądała jak antagonista z filmu. Prawda jest taka, że tak nie jest i on o tym wie. Broni osoby, która porwała Diego. Nie mogę słuchać okrucieństw, które mówią – powiedziała Villafane.

Robert Lewandowski strzela, Bayern wygrywa"Lewandowski to cyborg. Ma do mnie jakiś problem?". Obrońca zaskoczony

Claudia Villafane miała burzliwe relacje z Maradoną. Byli razem w latach 1989 – 2003, ale od tego czasu oboje toczyli ze sobą spory prawne. Mimo to twierdzi, że oboje utrzymywali przyjazne stosunki. – Byłam na niego zła przez sprawy sądowe, ale potem mnie przytulał, tańczył ze mną. Nikt o tym nie wiedział. Rozmawiałam z Diego, choć tego nie ujawnialiśmy. W międzyczasie mieliśmy procesy w sądach, ale wiedzieliśmy jak wszystko rozdzielić – przekonuje Villafane.

Wstrząsające nagrania

Wypowiedź byłej żony Argentyńczyka ma związek z wyciekiem nagrań rozmowy między asystentem Maradony, Maksimilianem Pomargo, a szwagrem Matiasa Morli. Obaj chcieli powstrzymać hospitalizację Diego lub zabranie go przez jego córkę. – Nie pozwól, aby Gianinna (córka Maradony, przyp. red.) go zabrała – powiedział Pomargo w nagraniu opublikowanym w sobotę przez portal "Infobae".

Kilka tygodni temu ten sam portal opublikował nagrania rozmów zespołu medycznego Maradony. Leopoldo Luque, lekarz piłkarza i kinezjolog Nicolas Taffarela, rozmawiają na temat jednego z sanitariuszy Argentyńczyka – Charly'ego Ibaneza, który miał podawać Maradonie piwo i marihuanę. Nie pilnował także tego, żeby przyjmował on leki. W tej sprawie już toczy się śledztwo. Luque utrzymuje, że jest niewinny.

Po bloku Kochanowskiego Simon nie dowierzał"Wyeliminowanie Lube to wydarzenie bez precedensu". Po tej akcji rywal nie dowierzał

Diego Maradona, mistrz świata z 1986 roku, zmarł 25 listopada 2020 roku w wieku 60 lat. Przyczyną śmierci był zawał serca.