Ocalony z rozbitego samolotu z piłkarzami Chapecoense przeżył kolejną katastrofę. Zginęło 21 osób

Erwin Tumiri, jeden z sześciu ocalałych po katastrofie samolotu z piłkarzami brazylijskiego Chapecoense, przeżył kolejną katastrofę - wypadek autobusu, w którym zginęło aż 21 osób.

Trudno powiedzieć, czy Erwin Tumiri ma pecha do katastrof czy szczęście do ich przeżywania. Boliwijski pilot był jednym z zaledwie sześciu osób ocalałych w katastrofie samolotu z piłkarzami Chapecoanse, w której efekcie życie straciło aż 71 osób. We wtorek przeżył kolejny poważny wypadek.

Zobacz wideo Juventus - Crotone 3:0. Obroniony rzut karny Wojciecha Szczęsnego [ELEVEN SPORTS]

Przeżył katastrofę samolotu Chapecoense, przeżył też okropny wypadek autobusu

Do katastrofy doszło niedaleko boliwijskiego miasta Ivirgarzama. Tumiri był jedną z 52 osób podróżujących autobusem, który spadł ze wzgórza. Maszyna zjechała aż ok. 150 metrów. W wyniku wypadku zginęło 21 osób, jednak Boliwijczyk przeżył i nic poważnego mu się nie stało.

– Erwin czuje się dobrze, dzięki Bogu. Rozmawiałam z nim. To wszystko dzięki Bogu, który ciągle o nas dba – podkreślała siostra Erwina, Lucia Tumiri, w rozmowie z boliwijskimi mediami. Wywiadu udzielił też sam mężczyzna, który przekonywał, że czuje się dobrze i że po wypadku ma tylko drobne problemy z kolanem i zadrapania.

Chapecoense wróciło do elity, ale rodziny ofiar katastrofy walczą o sprawiedliwość

Chapecoense wraca do brazylijskiej elity rok po degradacji, cztery lata po katastrofie samolotu, w której zginęło 19 piłkarzy tej drużyny, wszyscy trenerzy i dyrektorzy. Znów sportowa radość przykryje smutek rodzin ofiar, które zostały z poczuciem niesprawiedliwości: firmy ubezpieczeniowe wywinęły się od płacenia, nowi szefowie klubu rozłożyli ręce, winą obciążyli zmarłego na miejscu pilota – pisał na Sport.pl Dawid Szymczak.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.