Media: Georginio Wijnaldum dogadał się z nowym klubem. Odejdzie z Liverpoolu

Według włoskich dziennikarzy piłkarz Liverpoolu, Georginio Wijnaldum, odejdzie z klubu po sezonie i zostanie nowym zawodnikiem Interu Mediolan.

Od jakiegoś czasu mówi się, że 30-letni Holender najprawdopodobniej opuści Anfield. Jego kontrakt wygasa w czerwcu i niewiele wskazuje na to, aby miał zostać przedłużony. W związku z tym pomocnik znalazł się na celowniku kilku dużych europejskich klubów. W mediach pojawiały się już informacje o zainteresowaniu Barcelony czy PSG.

Zobacz wideo Jakub Ojrzyński jest przygotowywany do gry w Liverpoolu. "W poprzednim sezonie miał okazję być w szatni The Reds"

"Uścisnęli sobie dłonie"

Włoscy dziennikarze uważają, że przyszłość Holendra jest już jasna. Dziennikarz Sandro Sabatini stwierdził na antenie Sports Mediaset, że trafi on latem do Interu Mediolan. – Z tego co wiem, Inter "uścisnął sobie dłonie" z Wijnaldumem już w zeszłym roku. Zdecydowali, że będzie to wolny transfer – powiedział.

Łukasz Kruczek (L) Adam Małysz (P)Adam Małysz rozczarowany efektami pracy Kruczka. "Jego słowa to nie jest dobry sygnał"

Z kolei hiszpańskie źródła, na które powołuje się angielski Sport Witness, donoszą, że Wijnaldum chce zostać w Liverpoolu, ale "nie za wszelką cenę". Dlatego pomimo tego, że otrzymał ofertę przedłużenia kontraktu, przyjmuje kolejne propozycje zanim podejmie ostateczną decyzję.

Georginio Wijnaldum jest piłkarzem Liverpoolu od 2016 roku. Z klubem zdobył mistrzostwo Anglii i Ligę Mistrzów. W barwach "The Reds" we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 222 meczach. Strzelił 22 bramki i zaliczył 16 asyst.

Więcej o: