Maciej Korzym ma nowy klub. Transferowy hit w niższej lidze

Hit transferowy w polskiej IV lidze. Zawodnikiem Popradu Muszyna, zespołu z IV ligi małopolskiej grupy wschodniej, został Maciej Korzym - były zawodnik m.in. Legii Warszawa, Korony Kielce, Górnika Zabrze, a ostatnio przez cztery lata Sandecji Nowy Sącz.

Maciej Korzym to wychowanek Sandecji. W tym klubie spędził ostatnie cztery lata. W grudniu rozwiązał umowę za porozumieniem stron. W tym sezonie rozegrał 13 meczów w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Zanotował też jeden mecz w Pucharze Polski. Nie zdobył w tych meczach żadnego gola.

Zobacz wideo "Baliśmy się, że po transferze Peszki będzie dużo negatywnych komentarzy"

Od stycznia trenował z Popradem Muszyna, ekipą z piątej klasy rozgrywkowej w Polsce. Teraz oficjalnie został piłkarzem tego zespołu. Klub walczy o awans do III ligi. Aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do lidera – Lubania Maniowo.

W awansie ma pomóc właśnie Korzym, zawodnik z bogatą ekstraklasową przeszłością. W najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał 241 razy. Bronił barw Legii Warszawa, Odry Wodzisław, GKS-u Bełchatów, Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Górnika Zabrze i Sandecji Nowy Sącz. W Ekstraklasie zdobył 38 goli i zanotował 17 asyst.

Więcej o: