Niebywałe! Co za gol w Anglii. "Pretendent do nagrody Puskasa" [WIDEO]

W Anglii, w ćwierćfinale FA Trophy zmierzyły się ze sobą Notts County i Oxford City. Ten z pozoru mało istotny mecz zostanie zapamiętany na długo dzięki obłędnej bramce Elishy Sama.

FA Trophy to rozgrywki pucharowe przeznaczone dla półzawodowych klubów. Grają w nich zespoły z piątej klasy rozgrywkowej i niższych. W jednym z ćwierćfinałów grający w piątej lidze Notts County zagrał u siebie z występującym w szóstej klasie rozgrywkowej Oxford City.

Zobacz wideo Hellas - Juventus 1:1. Gol Ronaldo [ELEVEN SPORTS]

Do przerwy po bramce samobójczej prowadzili goście. W drugiej połowie wszyscy zgromadzeni na stadionie byli świadkami nieprawdopodobnego gola. Izraelczyk Elisha Sam w 73. minucie strzelił najprawdopodobniej najpiękniejszą bramkę w swoim życiu. Ustawiony w polu karnym rywali napastnik dostał półgórną piłkę ze skrzydła. Leciała mu ona za plecy, ale Sam w ekwilibrystyczny sposób uderzył ją piętą z powietrza, czym całkowicie zaskoczył bramkarza, umieszczając piłkę w bramce pod poprzeczką.

Germany Nordic Skiing WorldsNiemcy do Piotra Żyły: Zrób to jeszcze raz! Polak porządził nie tylko na skoczni

- Zapnijcie pasy i zobaczcie najbardziej niedorzeczną bramkę, jaką kiedykolwiek zobaczycie! – napisał Notts County na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Filmik z golem Sama został wyświetlony już ponad 2 miliony razy.

- To pretendent to nagrody Puskasa! – powiedział komentator

To było drugie trafienie Izraelczyka w tym spotkaniu. Wcześniej wyrównał stan meczu. Ostatecznie Notts County wygrał 3:1.  

Więcej o: