Juventus pewnie pokonał Crotone. Szczęsny na ławce, Ronaldo z dwoma golami

Juventus pewnie pokonał Crotone 3:0 w meczu 23. kolejki Serie A. Dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo, który dzięki temu nieznacznie zbliżył się do Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji Złotego Buta.

Obie bramki padły w ostatnich minutach pierwszej połowy. W 38. minucie piłkę zza szesnastki w okolice piątego metra wrzucił Alex Sandro. Futbolówka spadła prosto na głowę Portugalczyka, który dobrze ją skontrował i posłał do siatki. Przez chwile trwała jeszcze weryfikacja VAR. Sędziowie sprawdzali, czy Ronaldo nie był na spalonym, ale ostatecznie gol został uznany.

Drugi gol padł w doliczonym czasie pierwszej połowy. Ronaldo potężnie uderzył z dystansu, a golkiper Crotone, Alex Cordaz, odbił ją do boku. Tuż przy linii bocznej pola karnego dopadł do niej Aaron Ramsey i dośrodkował na szósty metr, a tam Cristiano w swoim stylu wysoko wyskoczył do niej i mocnym strzałem wpakował do bramki.

Alfredo Quintana zasłabł na treningu FC Porto"Doszło do zatrzymania akcji serca i oddechu" - bramkarz rywala Vive z grupy LM zasłabł na treningu

Ronaldo goni "Lewego"

Natomiast w drugiej połowie oglądaliśmy jeszcze jedną bramkę. Po rzucie rożnym i zamieszaniu pod bramką gości piłkę na piątym metrze dostał Weston McKennie. Amerykanin mocnym strzałem z półwoleja ustalił wynik meczu.

Po tym zwycięstwie Juventus zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A. Do prowadzącego Interu ma osiem punktów straty, choć ma jeden mecz rozegrany mniej. Natomiast Ronaldo strzelił swoją 17. i 18. bramkę w tym sezonie Serie A. Oznacza to, że w klasyfikacji Złotego Buta jest na drugim miejscu razem z Andre Silvą z Eintrachtu Frankfurt. Jednak obaj piłkarze dużo tracą do lidera – Roberta Lewandowskiego. Polak ma na koncie 26 trafień.

Podium dało nadzieję Maciejowi Kotowi. Chce jechać na igrzyska. Podium dało nadzieję Maciejowi Kotowi. Chce jechać na igrzyska. "Mam dużą rezerwę"

Cały mecz Juventusu z Crotone z ławki rezerwowych obejrzał Wojciech Szczęsny. Jego miejsce zajął Gianluigi Buffon.