Bohaterska postawa piłkarzy i trenera Zenita. Uratowali człowieka z pożaru

Dwóch piłkarzy i trener Zenita Sankt Petersburg uratowało człowieka z płonącego budynku. O zdarzeniu poinformował rosyjski klub.

Do zdarzenia doszło podczas obozu przygotowawczego Zenita w Turcji. Portal rt.com donosi, że w jednym z budynków ośrodka treningowego wybuchł pożar. Przebywał tam jeden z pracowników, który w czasie pożaru stracił przytomność.

Zobacz wideo Kamil Glik dostał czerwoną kartkę w meczu z Romą [ELEVEN SPORTS]

Na ratunek popędzili mu piłkarze i jeden z członków sztabu szkoleniowego Zenita Sankt-Petersburg. Byli to Islam Żiłow, Nikita Simdjankin i Luis Anula. Zaalarmowani krzykami mężczyźni wzorowo zainterweniowali. Zawodnicy wyciągnęli nieprzytomnego mężczyznę z budynku, a Anula walczył z ogniem za pomocą gaśnicy.

SEKCJA PIŁKARSKAOd krytyki przez obelgi, po groźby. Fala hejtu uderza w piłkarzy. "Wszyscy czytają o sobie" [SEKCJA PIŁKARSKA #78]

"Prawdziwie męski czyn"

O całym zajściu poinformował rosyjski klub. – Wczoraj w ośrodku treningowym doszło do zdarzenia, które nie może być przemilczane. Islam Zhilov, Nikita Simdyankin i Luis Anula popełnili prawdziwie męski czyn. Podczas biegania usłyszeli krzyki, podbiegli i zauważyli dym – w jednym z pokojów wybuchł pożar. Kiedy Luis używał gaśnicy, chłopaki wyciągnęli nieprzytomnego pracownika na zewnątrz i zadzwonili po pogotowie – czytamy na oficjalnym koncie twitterowym rosyjskiego klubu.

- Ofiara dochodzi do siebie, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.. Brawo, panowie – zakończono.

Monika Skinder "Trudno utrzymać się na nogach". Wielkie obawy przed MŚ w narciarstwie w Oberstdorfie

Aktualnie piłkarze grają w drugim zespole Zenita. Luis Anula natomiast jest trenerem przygotowania fizycznego.

Więcej o: