Wiadomo, co było przyczyną omdlenia Dziczka. Klubowy lekarz postawił diagnozę

Patryk Dziczek, który stracił przytomność w trakcie meczu włoskiej Serie B Ascoli - Salernitana (0:2), miał atak epilepsji. Taką informację podał lekarz klubowy Salernitany.

Cała sytuacja wydarzyła się pod koniec spotkania. Patryk Dziczek stracił przytomność bez kontaktu z rywalem. Na murawie natychmiast pojawiła się karetka pogotowia. Po dziesięciu minutach Polak miał odzyskać świadomość, ale i tak został od razu zabrany do szpitala.

Zobacz wideo Łukasz Skorupski popełnił fatalny błąd [ELEVEN SPORTS]

Jak napisał były dziennikarz portalu Weszło, Piotr Borkowski, lekarz Salernitany oficjalnie poinformował o tym, że polski pomocnik miał atak epilepsji. "Patryk miał atak padaczki, którego przyczyna jeszcze nie została zdiagnozowana. Stracił przytomność, ale nie było zatrzymania akcji serca. We wrześniu miał podobny problem, ale wszystkie neurologiczne i kardiologiczne badania niczego nie wykazały. Teraz przebywa w szpitalu w Ascoli i będzie poddawany kolejnym badaniom. " - napisano w oficjalnym komunikacie. 

Patryk Dziczek w drodze na testy medyczneBoniek przekazał najnowsze informacje o stanie zdrowia Patryka Dziczka. "Jestem po rozmowie z doktorem"

Kilka godzin po meczu Salernitana poinformowała, że Dziczek został wypisany ze szpitala w Ascoli i kolejne badania przejdzie w klinice w Rzymie.

Dla Patryka Dziczka to nie pierwszy taki problem w ostatnim czasie. We wrześniu 2020 roku Polak zemdlał na treningu Salernitany i spędził tydzień w szpitalu. Wówczas jednak kompleksowe badania kardiologiczne i neurologiczne nie wykazały żadnego poważnego problemu.

- Całkowicie straciłem przytomność. Nasz doktor musiał szybko interweniować, bo nie mogłem oddychać. Musiał wyciągnąć mi język z ust, bo ten zawinął się w gardle - opowiadał w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Patryk Dziczek zasłabł w trakcie meczu Serie B. Został zabrany do szpitala.Dziczek nagle zasłabł i padł na murawę. Dramatyczne sceny. Trafił do szpitala [WIDEO]

Patryk Dziczek to były młodzieżowy reprezentant Polski, który w 2019 roku zdobył z Piastem Gliwice mistrzostwo Polski. Następnie za ponad dwa miliony euro przeszedł do rzymskiego Lazio, z którego jest wypożyczony do drugoligowej Salernitany. W bieżącym sezonie rozegrał w Serie B 15 meczów.

Więcej o: