Dziczek nagle zasłabł i padł na murawę. Dramatyczne sceny. Trafił do szpitala [WIDEO]

Bardzo niepokojące informacje z Włoch. W końcówce meczu Serie B Ascoli - Salernitana (0:2) na boisku zasłabł polski pomocnik Patryk Dziczek. 22-latek został zabrany karetką do szpitala.

Cała sytuacja wydarzyła się pod koniec spotkania. Patryk Dziczek stracił przytomność bez kontaktu z rywalem. Na murawie natychmiast pojawiła się karetka pogotowia. Po dziesięciu minutach Polak miał odzyskać przytomność, ale i tak został od razu zabrany do szpitala. 

Zobacz wideo Serie A. Napoli - Juventus 1:0. Szczęsny puścił karnego. Insigne dał zwycięstwo Napoli [ELEVEN SPORTS]

Dla polskiego pomocnika to nie pierwszy taki problem w ostatnim czasie. We wrześniu 2020 roku Polak zemdlał na treningu Salernitany i spędził tydzień w szpitalu

- Całkowicie straciłem przytomność. Nasz doktor musiał szybko interweniować, bo nie mogłem oddychać. Musiał wyciągnąć mi język z ust, bo ten zawinął się w gardle - opowiadał w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Jak napisał były dziennikarz portalu Weszło, Piotr Borkowski, lekarz Salernitany oficjalnie poinformował o tym, że polski pomocnik miał atak epilepsji.

Patryk Dziczek to były młodzieżowy reprezentant Polski, który w 2019 roku zdobył z Piastem Gliwice mistrzostwo Polski. Następnie za ponad dwa miliony euro przeszedł do rzymskiego Lazio, z którego jest wypożyczony do drugoligowej Salernitany. W bieżącym sezonie rozegrał w Serie B 15 meczów.

Patryk Dziczek w drodze na testy medyczneBoniek przekazał najnowsze informacje o stanie zdrowia Patryka Dziczka. "Jestem po rozmowie z doktorem"

Więcej o: