Krychowiak odejdzie z Lokomotiwu Moskwa? "Są jakieś rozmowy. Dostałem telefon"

Grzegorz Krychowiak ujawnił w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl, że otrzymał ofertę przejścia do jednego z niemieckich zespołów. - Są jakieś rozmowy, telefony od agenta, ale to całkiem normalne. Nowa liga byłaby nowym doświadczeniem i czymś fajnym. Ostatnio dostałem nawet telefon z jednego z niemieckich klubów - powiedział reprezentant Polski.

Krychowiak gra w Lokomotiwie Moskwa od lipca 2018 roku. Najpierw występował w Rosji na zasadzie wypożyczenia, a rok później został wykupiony z PSG za 12 mln euro. Pomocnik reprezentacji Polski w ciągu tego okresu wyrobił sobie solidną markę na rosyjskich boiskach. Kilka miesięcy temu Krychowiak łączony był z przenosinami do Zenita Sankt Petersburg z powodu rzekomego konfliktu z trenerem, Marko Nikoliciem. Później reprezentant Polski zaprzeczył, że taka sytuacja się wydarzyła.

Zobacz wideo "Polak przychodzi do klubu, pracuje, nie dyskutuje. Chce wykorzystać swoją szansę"

Krychowiak o swojej przyszłości. "Wszystko jest możliwe"

Krychowiak w wywiadzie dla portalu sportowefakty.wp.pl przyznał, że w przyszłości może zmienić klub i ujawnił, że dostał już kilka propozycji. Zimowe okno transferowe w Rosji otwarte jest do 25 lutego. - Zostało mi półtora roku umowy z Lokomotiwem, do czerwca 2022 roku, i wszystko jest możliwe. Ja nic sobie nie zakładam. Nadal mam chęć i ogromną przyjemność z gry, więc jeszcze kilka lat w profesjonalnej piłce przede mną - podkreślił pomocnik.

- Pojawiły się zapytania. Analizuję na spokojnie, muszę to jednak zaplanować. Nie będę czekał na ostatni dzień okienka transferowego. Są jakieś rozmowy, telefony od agenta, ale to całkiem normalne. Nie zamykam się na nic. Nowa liga byłaby nowym doświadczeniem i czymś fajnym. Ostatnio dostałem nawet telefon z jednego z niemieckich klubów - ujawnił Krychowiak.

Polak w dalszej części rozmowy nie chciał jednak zdradzić, czy jest to klub występujący w Lidze Mistrzów i grający o wysokie cele. - Nie mam przed sobą tabeli i trudno mi powiedzieć, tak to skomentuję. Na razie nie będę o tym mówił szczerzej - zakończył Polak.

Krychowiak o zwolnieniu Brzęczka. "Taki żywot trenera"

- Zaskoczony? Oczywiście, że tak - zwłaszcza moment zwolnienia. Mogę powtórzyć tylko zdanie zawodników, którzy już wcześniej wypowiedzieli się w tym temacie: my jesteśmy od grania. Musimy zaakceptować tę decyzję, życie toczy się dalej - powiedział.

Krychowiak ujawnił, że odbył rozmowę z Brzęczkiem po tym, jak już został zwolniony. - Rozmawiałem z trenerem Brzęczkiem po dymisji, podziękowałem mu za współpracę. Taki żywot trenera. My skupiamy się na tym, by marcowe mecze w eliminacjach mistrzostw świata były zwycięskie i żebyśmy na Euro wypadli jak najlepiej - przyznał pomocnik.

W obecnym sezonie Krychowiak zagrał w 16 ligowych meczach na 19 możliwych i strzelił w nich trzy bramki i zanotował jedną asystę. W sumie w barwach Lokomotiwu Polak ma na koncie już 93 mecze i 15 goli. Obecny kontrakt Krychowiaka jest ważny do końca czerwca 2022 roku. 

Więcej o: