Oficjalnie! Paweł Cibicki zawieszony przez FIFA! Piłkarz Pogoni Szczecin nie będzie mógł grać

Paweł Cibicki ma kolejne problemy. Zawodnik został zawieszony przez FIFA! Wszystko przez wielką aferą "match-fixing".

Przypomnijmy, że zawodnik Pogoni Szczecin jest podejrzewany o ustawienie meczu, o czym ponad dwa miesiące temu informowały szwedzkie Sverige Radio. 26 maja 2019 roku Elfsborg, w którym występował, zmierzył się z Kalmar. Pojedynek zakończył się remisem 1:1, a Paweł Cibicki grał 90 minut. W 60. minucie dostał żółtą kartkę, co miało być przedmiotem niedozwolonego zakładu.

Zobacz wideo "Piłkarze reprezentacji Polski odnieśli sukces - zwolnienie Jerzego Brzęczka"

Paweł Cibicki przez najbliższe cztery lata nie zagra w żadnym klubie na świecie.Oficjalnie: Paweł Cibicki zawieszony w prawach zawodnika! Pogoń Szczecin: Decyzja nie zapadła

FIFA wysłuchała prośby Szwedzkiej Federacji Piłki Nożnej

Szwedzka Federacja Piłki Nożnej zawiesiła 27-letniego Cibickiego w prawach zawodnika. Zawieszenie obowiązywało jednak tylko na terenie Szwecji. Tydzień temu Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zawieszeniu piłkarza Pogoni Szczecin także w Polsce, do czasu zakończeniu postępowania przeciwko niemu. Szwedzka federacja zwróciła się również z prośbą do FIFA o zawieszenie Cibickiego w prawach zawodnika.

W piątek po południu Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował na swoim profilu na Twitterze, że wychowanek Malmö FF został zawieszony przez FIFA.- Ciężkie czasy dla Cibickiego, FIFA rozszerzyła zawieszenie na cały Świat - napisał Boniek.

A to oznacza, że piłkarz nie będzie mógł grać w żadnych rozgrywkach.

Cibicki w Pogoni gra od roku. W tym sezonie wystąpił w pięciu meczach (czterech w lidze i jednym w Pucharze Polski). Miał jedną asystę. Ostatni raz zagrał prawie pięć miesięcy temu - 19 września w wygranym 1:0 spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

Więcej o: