Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ujawniono kosmiczne wymagania Alaby. Chce więcej od Lewandowskiego

David Alaba nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu z Bayernem Monachium. Dziennikarze ESPN i "The Telegraph" ujawniają, jakich zarobków od nowego pracodawcy domaga się Austriak. To ponad 20 milionów euro rocznie!

Prezes Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge w rozmowach z mediami potwierdził, że na 99,9% David Alaba opuści Bayern Monachium po zakończeniu sezonu 2020/2021. Austriak zagrał w 19 spotkaniach tego sezonu Bundesligi i zdobył w nich dwie bramki.

Zobacz wideo "Polska maszyna musiała się zaciąć". Niewykorzystany karny Lewandowskiego [ELEVEN SPORTS]

Media: Ogromne wymagania Alaby. Zarabiałby więcej od Lewandowskiego

W ostatnich tygodniach w mediach pojawiały się informacje, że sprowadzeniem Davida Alaby zainteresowany jest Real Madryt, Manchester City czy FC Barcelona. Niektóre z tych wiadomości sugerowały, że Austriak miał już ustalić warunki kontraktu z Realem i przejść testy medyczne. Podawano też kwotę wynegocjowanych zarobków piłkarza - 12 milionów euro za sezon. Dziennikarze ESPN i "The Telegraph" ujawniają, że wymagania finansowe reprezentanta Austrii są znacznie większe.

Według ostatnich doniesień David Alaba od swojego przyszłego pracodawcy domaga się umowy do 30 czerwca 2026 roku. Dodatkowo były piłkarz Austrii Wiedeń chce zarabiać 450 tysięcy euro tygodniowo - zatem za rok gry otrzymałby 22 miliony euro. To oznaczałoby także, że Alaba w przeciągu całego kontraktu zarobiłby 110 milionów euro. W przypadku spełnienia takich warunków finansowych reprezentant Austrii zarabiałby więcej od Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski obecnie inkasuje 20 milionów euro rocznie na mocy umowy z Bayernem Monachium.