IFFHS wybrało piłkarza dekady! Robert Lewandowski wśród najlepszych

Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) ogłosiła listę 10 najlepszych zawodników w latach 2011-2020. Wygrał Lionel Messi, który wyprzedził Cristiano Ronaldo.

- Światowe starcie między Lionelem Messim, a Cristiano Ronaldo, dwoma najlepszymi piłkarzami dekady, było fascynujące i niepewne do końca liczenia głosów. Zarówno Messi, jak i Ronaldo przejdą do historii futbolu – czytamy w oświadczeniu na stronie IFFHS.

Zobacz wideo Lewandowski coraz bliżej rekordu Muellera! Gol i asysta Polaka [ELEVEN SPORTS]

IFFHS. Messi najlepszy w minionej dekadzie, Lewandowski w dziesiątce

IFFHS na stronie internetowej opublikowało listę 10 najlepszych piłkarzy w latach 2011-2020. W głosowaniu brali udział członkowie federacji ze 150 państw świata. Rywalizację wygrał Lionel Messi. Na drugim miejscu znalazł się Cristiano Ronaldo, natomiast trzecie miejsce na podium zajął Andres Iniesta. Najliczniejszą nacją na liście byli Hiszpanie – poza Iniestą w rankingu znalazł się Sergio Ramos.

Robert Lewandowski zajął 7. miejsce na liście 10 najlepszych piłkarzy w ostatniej dekadzie. Najlepszy piłkarz w 2020 r. wyprzedził w tym zestawieniu Lukę Modricia, Zlatana Ibrahimovicia i Gianluigiego Buffona. Przed Polakiem poza czołową trójką znaleźli się odpowiednio Neymar, Sergio Ramos i Manuel Neuer.

10 najlepszych piłkarzy w latach 2011-2020 według federacji IFFHS

Więcej o: