Bayern Monachium w wielkim finale KMŚ! Świetny mecz Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski znów przeszedł do historii polskiej piłki nożnej. A jego Bayern Monachium awansował do finału Klubowych Mistrzostw Świata. Bayern Monachium 2:0 pokonał Al Ahly.

Początkowo Klubowe Mistrzostwa Świata miały się odbyć w grudniu 2020 r., jednak turniej przesunięto ze względu na pandemię koronawirusa. Po raz ostatni Bayern Monachium zdobył to trofeum w 2013 r. ,rozpoczynając serię triumfów europejskich klubów. Od tego czasu puchar czterokrotnie trafiał do Realu, Barcelony i Liverpoolu.

Bayern jak Barcelona?

Bayern Monachium wciąż ma zatem szansę sięgnąć po wszystkie sześć trofeów, jakie mógł zdobyć w 2020 roku. I tym samym wyrównać historyczny wynik FC Barcelona Josepa Guardioli z 2010 roku.

Od początku faworyci dominowali. Do przerwy mieli 64 proc. posiadania piłki, oddali dwanaście strzałów, a rywale zaledwie trzy. Tylko jeden jednak zamienili na bramkę. W 17 minucie Robert Lewandowski został  pierwszym polskim piłkarzem, który zdobył bramkę w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Polak świetnie przyjął w polu karnym podanie od Gnabrego, błyskawicznie uderzył i nie dał szans bramkarzowi na obronę. Najlepszą szansę na podwyższenie prowadzenia dla Bayernu zmarnował Lewandowski. W 37. minucie otrzymał kapitalnie podanie od Joshuy Kimmicha, był sam na sam z bramkarzem, chciał go przelobować, ale ten końcami palców odbił piłkę. Chwilę później Alphonso Davies strzelał z 20 metrów, ale tuż obok słupka. Dwie ogodne okazje zmarnował też Marc Roca.

Po zmianie stron mistrzowie Niemiec nieco spuścili z tonu. Już nie z taką łatwością stwarzali okazje i nie oddawali tyle strzałów z dobrych pozycji. Ale i tak podwyższyli wynik. W 87. minucie Lewandowski zdobył swojego drugiego gola po strzale głową z trzech metrów. Kapitalnie dośrodkował mu wprowadzony w drugiej połowie skrzydłowy Leroy Sane.

W finale Bayern zmierzy się z meksykańskim Tigres UANL, który w półfinale pokonał 1:0 brazylijski Palmeiras po bramce Andre Gignaca. Finał Klubowych Mistrzostw Świata odbędzie się na stadionie Education City Stadium w czwartek, 11 lutego. Początek o godz. 19. Relacja na żywo na sport.pl

Al Ahly - Bayern Monachium 0:2 (0:1)

Bramki: Lewandowski dwie (17., 87.)

Al Ahly: El Shenawy - Hany, Banoun, Ashraf, Maaluol (28. Ibrahim) - El Soulia, Fathi - El Shahat (70. Mohsen), Magdi (69. Djeng), Kahraba (69. Bwalya) - Mohamed (83. Sherif).

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng (77. Sule), Alaba, Davies - Roca (69. Tolisso), Kimmich - Gnabry (62. Sane), Mueller (62. Choupo-Moting), Coman (77. Musiala) - Lewandowski.