Znamy pierwszego finalistę Klubowych Mistrzostw Świata. Czekają na Bayern

Nie brazylijskie Palmeiras, a meksykańskie Tigres zostało pierwszym finalistą Klubowych Mistrzostw Świata odbywających się w Katarze. Zespół z Meksyku pokonał niedawnego triumfatora Copa Libertadores 1:0 po bramce byłego reprezentanta Francji - Andre Pierre'a Gignaca.

Pierwszy półfinał KMŚ rozgrywany w Al Rayyan nie był wielkim widowiskiem. Minimalnie lepszym zespołem było Tigres, ale emocji nie było zbyt wiele, a na gola trzeba było czekać do drugiej połowy. W 54. minucie sędzia podyktował rzut karny dla drużyny z Meksyku, który na bramkę zamienił Andre-Pierre Gignac.

Dla 35-letniego Francuza, który ma na swoim koncie 36 meczów w reprezentacji, jest to już 147. trafienie dla Tigres, w barwach którego rozegrał od ponad pięciu lat 246 meczów oficjalnych. Gignac strzelił również trzy gole w trwających Klubowych Mistrzostwach Świata.

Ilkay Gundogan szaleje, Manchester City rozbija LiverpoolManchester City najlepszy od miesięcy. Piłkarze Guardioli weszli na kosmiczny poziom

Palmeiras w niedzielę zawiodło na całej linii. Drużyna Abela Ferreiry oddała w całym spotkaniu zaledwie jeden celny strzał i zasłużenie zagra jedynie o trzecie miejsce w turnieju.

W drugim spotkaniu półfinałowym, które odbędzie się w poniedziałek (g. 19:00), Bayern Monachium zmierzy się z egipskim Al Ahly. Finał zaplanowano na czwartek 11 lutego.

Piąte miejsce w turnieju wywalczył reprezentant gospodarzy, Al Duhail. Zespół z Kataru pokonał koreański Ulsan Hyundai 3:1.

Milan - Roma, Zlatan Ibrahimović strzela swojego pierwszego golaZlatan Ibrahimović się nie zatrzymuje! Przebił kolejną granicę [WIDEO]