Wiceprezes Wisły pozywa ojca Aleksandra Buksy. Domaga się "30 srebrnych jednozłotówek"

Wiceprezes Wisły Kraków idzie do sądu z Adamem Buksą. Maciej Bałaziński domaga m.in. się wpłaty "trzydziestu srebrnych jednozłotówek" na schronisko dla zwierząt.

To jest już otwarta wojna. Konflikt pomiędzy Wisłą Kraków a Adamem Buksą rozpoczął się od wywiadu Tomasza Jażdżyńskiego dla Interii i Dziennika Polskiego. Przewodniczący rady nadzorczej klubu poinformował, że Aleksander Buksa odmówił podpisania nowego kontraktu, na który obie strony były umówione od lata 2020 roku. Jeden z właścicieli Wisły przyznał, że klub czuje się oszukany przez piłkarza i jego ojca, z którym negocjacje prowadził Jakub Błaszczykowski.

Zobacz wideo "Nowi właściciele Wisły Kraków narobili sobie sporo wrogów w ekstraklasie"

Kłótnia w mediach

Adam Buksa senior nie pozostał dłużny i na łamach portalu meczyki.pl wystosował oświadczenie, w którym stwierdza, że projekt sportowy, który mu przedstawiono w czasie negocjacji, „okazał się bujdą”. - Zarząd i właściciele oraz ich przemowy w mediach nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. To klasyczne ukrywanie swojej nieudolności i braku kompetencji kosztem innych – napisał ojciec piłkarza

Robert LewandowskiKoszulka Lewandowskiego tańsza niż lunch z piłkarzem, ale i tak gigantyczna suma dla WOŚP

Nie trwało długo, kiedy Adama Buksę skontrował znowu Tomasz Jażdżyński, znowu na łamach Interii i Dziennika Polskiego. Sternik Wisły stwierdził, że współczuje członkom zarządu, Dawidowi Błaszczykowskiemu i Maciejowi Bałazińskiemu, bo wiele stwierdzeń Buksy kwalifikuje się do procesu o zniesławienie.

"Nie mogę pozostawić tego bez reakcji"

I taki proces postanowił wytoczyć Bałaziński. Wiceprezes zarządu krakowskiego klubu wkleił na Twitterze skan pozwu przeciw Adamowi Buksie.

- CHRISTIAN CHARISIUS/APTo jest najskuteczniejszy klub w Europie? Statystycy zawsze czymś zaskoczą

- Podczas kilku bezpośrednich rozmów zgodziliśmy się z Pinim Zahavim (agentem Aleksandra Buksy – przyp.red.), że Wisła Kraków to najlepsze miejsce dla Olka. Niestety nie mieliśmy decydującego wpływu na decyzję. Nie będę komentował pomówień i oszczerstw, ale z racji wykonywanego zawodu nie mogę ich pozostawić bez reakcji – napisał Bałaziński.

W pozwie czytamy, że wiceprezes domaga się przeprosin w prywatnym liście, a także wpłacenia 30 złotych na schronisko dla zwierząt. Zaznaczono jednak, że wpłata ta ma zostać uiszczona w formie "30 srebrnych jednozłotówek". To wyraźne nawiązanie do postaci Judasza, który według Biblii za 30 srebrników miał wydać Jezusa.

Więcej o: