Koszulka Lewandowskiego tańsza niż lunch z piłkarzem, ale i tak gigantyczna suma dla WOŚP

Dobiegła końca licytacja koszulki Roberta Lewandowskiego, z której zysk ma zasilić Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Trykot, w którym Lewandowski wystąpił w finale Ligi Mistrzów, został sprzedany za niewiele ponad 100 tysięcy złotych.

Robert i Anna Lewandowscy po raz kolejny wsparli WOŚP. W tym roku oboje wystawili na aukcję wyjątkowe rzeczy – małżonka polskiego piłkarza wystawiła udział w obozie Camp by Ann. Aukcja zakończyła się w środę, a jej zwycięzca musi wpłacić ponad 70 tysięcy złotych.

Zobacz wideo Lewandowski coraz bliżej rekordu Muellera! Gol i asysta Polaka [ELEVEN SPORTS]

W piątek natomiast zakończyła się licytacja wyjątkowej pamiątki. Robert Lewandowski wystawił na aukcję swoją koszulkę Bayernu Monachium, w której wystąpił w finale Ligi Mistrzów. Na trykocie znajduje się też podpis polskiego napastnika.

Maciej KotMaciej Kot uratował Norwega tuż przed startem. Skoczek dziękuje Polakowi

Lunch droższy niż koszulka

Aukcja cieszyła się ogromną popularnością, a ostatecznie została wylicytowana za dokładnie 100 101 złotych. Nie jest to jednak największa kwota, którą należało wyłożyć za przedmiot wystawiony przez „Lewego” na WOŚP. Dwa lata temu piłkarz zaprosił zwycięzcę na spotkanie i wspólny lunch. Za takie przeżycie zwycięzca musiał zapłacić 150 tysięcy złotych.

Nadal trwają aukcje, w których można wylicytować niepowtarzalne sportowe pamiątki. Do wylicytowania jest m.in. rakieta Igi Świątek, którą miała mistrzyni podczas zwycięskiego turnieju Rolanda Garrosa.

Wylicytować można także przejazd rajdowy z Kajetanem Kajetanowiczem, mecz w FIFĘ z Krystianem Bielikiem, zdjęcie okładkowe do biografii Joanny Jędrzejczyk a także wspólny dzień w górach z Justyną Kowalczyk-Tekieli, czy kombinezon Piotra Żyły.

Więcej o: