Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

To jest najskuteczniejszy klub w Europie? Statystycy zawsze czymś zaskoczą

Serwis CIES Football Observatory opublikował raport w którym uszeregował kluby z 31 lig europejskich pod względem skuteczności. Na pierwszej pozycji uplasował się niemiecki Hamburger SV.

Lider 2. Bundesligi na szczycie tego zestawienia to na pewno niemała niespodzianka. Zapewne prędzej spodziewalibyśmy się, że będzie to Bayern Monachium, PSG, albo któryś z zespołów Premier League. Hamburger potrzebuje średnio 4,7 strzału na mecz do strzelenia bramki i jest to zdecydowanie lepszy wynik od Mistrzów Niemiec, którzy potrzebują 5,3 strzału na mecz, co z resztą daje im dopiero trzecią pozycję. 

Zobacz wideo Milik zdobył pierwszego gola dla Marsylii. "Jego obecność zaskoczyła realizatorów"

https://football-observatory.com/https://football-observatory.com/ https://football-observatory.com/

Wiceliderem natomiast jest grecki Olympiakos, który bramkę zdobywa co 5,2 strzału. Oprócz Bayernu na trzecim miejscu znalazło się jeszcze VVV-Venlo z Eredivisie  z wynikiem 5,3. Nie wiele więcej bo 5,4 strzału potrzebują lider La Liga Atletico Madryt, tureckie Goeztepe SK i duńskie Broendby Kopenhaga. Na szarym końcu zestawienia znajduje się portugalskie Belenenses, które zdobywa jednego gola na aż 20,5 strzałów. 

Mourinho zdenerwował się po pytaniu o Bale'a. Mourinho zdenerwował się po pytaniu o Bale'a. "Nie zasługujesz na odpowiedź"

W zestawieniu ukazana też jest odległość, z jakiej drużyny oddają strzały i tutaj rządzą zdecydowanie zespołu z ligi czeskiej. Pierwsze cztery miejsca należą do Viktorii Pilzno, SFC Opava, Sparty Praga i Mlady Boleslav. Są to też jedyne zespoły, których odległość do oddania strzału wyszła niższa niż 15 metrów. Najlepszą skuteczność strzałów celnych natomiast wyliczono ukraińskiemu Dynamu Kijów i jest to wynik 70 procent.

Kluby ekstraklasy daleko. Najskuteczniejsza Jagiellonia

Jeżeli chodzi o polskie kluby to na marne szukać ich w czołówce, któregokolwiek z zestawień. Najwyżej znajduje się Jagiellonia Białystok, która strzela jednego gola co 7,4 strzału. To średnia taka sama jak m.in. w Valencii, Chelsea czy Werderze Brema. Dalej są Raków Częstochowa (8,0) i co ciekawe Stal Mielec (8,3). W celności najlepszy jest za to Piast Gliwice z wynikiem 67 procent, ale również strzela z najkrótszej odległości z polskich klubów (16,5 m).

 Alexandre PatoAlexandre Pato bliski zaskakującego transferu. Może zagrać w Iraku

Więcej o: